Barca: szürreálisan magas fizetést kínált Neymarnak egy topklub

Vágólapra másolva!
2016.09.10. 08:21
null
Neymar a még több pénz helyett a Barcát választotta (Fotó: AFP)
Neymar ügynöke, Wagner Ribeiro szerint a Paris Saint-Germain érdeklődése 2016 nyarán komoly volt a Barcelonában futballozó Neymar iránt, aki nem állt túl messze a klubváltástól.

 

A menedzser azt állítja, a párizsi klub 190 millió eurót ajánlott a katalán klubnak a támadó játékjogáért cserébe, míg Neymarnak egészen elképesztő, heti 770 ezer eurós fizetést. Ez a jelenlegi rekordkereset duplája, nagyjából 237 millió forintnak felel meg.

Most még csak kapkodjuk a fejünket egy ilyen ajánlat hallatán, de nincs túl messze a pillanat, amikor valósággá válik egy ekkora csúcsgázsi a labdarúgásban.

Neymar jövőjéről sokat cikkeztek a nyáron, lehetett hallani a Manchester United, a Manchester City és a PSG érdeklődéséről is. A brazil végül hosszabbított a Barcával, júliusban új, ötéves szerződésben állapodtak meg.

„Közel állt a PSG-hez, akár évi 40 millió eurót is kereshetett volna, nettóban – nyilatkozta Wagner Ribeiro, Neymar menedzsere. – A Manchester United is képben volt, de Neymar inkább hosszabbít a Barcelonával, alacsonyabb fizetésért, mert maradni akar.”

Csak érdekességképp átváltottuk a 40 millió eurót is: 12.3 milliárd forint.

Neymar új szerződése 2021-ig szól a Barcelonával, kivásárlási ára 200 millió euró, de csak az első évben, később ez fokozatosan emelkedik, az utolsó három évre már 250 millió lesz. Sajtóhírek szerint fizetése évi 25 millió euró.

Legfrissebb hírek

Dupla Tízes: legendás csata vár ránk az FC Barcelona és a Real Madrid között?

Spanyol labdarúgás
15 órája

Mindenkiben frissen él a legutóbbi kiadós PSG-verés emléke

Kézilabda
18 órája

Nem fizetett gyermektartást, börtönbe kerülhet a korábbi MU-játékos

Minden más foci
2025.09.24. 17:04

Barca: Flick szerint Gavit meg kell tanítani a profizmusra

Spanyol labdarúgás
2025.09.24. 15:05

Nem kapott engedélyt a Camp Nou, marad az Olimpiai Stadionban a Barca

Spanyol labdarúgás
2025.09.23. 20:28

Neymar: Raphinha ötödik helye egy vicc

Spanyol labdarúgás
2025.09.23. 11:42

Nincs meglepetés: a BL-címvédő Paris Saint-Germain lett a legjobb klubcsapat

Minden más foci
2025.09.22. 22:14

Chevalier hibája döntött, 14 év után kapott ki bajnokin a PSG Marseille-ben!

Francia labdarúgás
2025.09.22. 22:12
Ezek is érdekelhetik