La Liga: a Real szakított a döntetlenek hagyományával

2015.10.17. 17:50
Az első félidő két madridi gólszerzője: Marcelo és Cristiano Ronaldo (Fotó: Action Images)
A legutóbbi két bajnokiján döntetlent játszó Real Madrid hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójának szombati játéknapján, és a tabella élére ugrott.

A Levante bátor játékkal igyekezett zavarba hozni neves ellenfelét, Keylor Navasnak többször is játékba kellett avatkoznia az első félidőben. Éppen egy ilyen veszélyes pillanatot úszott meg a Real Madrid, amikor a 27. percben Marcelo egy eredményes letámadásból megindult a bal oldalon, majd a Cristiano Ronaldótól visszakapott labdát egy védőtől szorongatva a hálóba lőtte (1–0).

Navas újabb hatalmas védéssel tartotta meg az előnyt – Deyverson fejesét ütötte ki nagy vetődéssel –, majd szinte „törvényszerűen” következett a második madridi gól: a 30. percben Cristiano Ronaldo mintegy húsz méterről nagy erővel a bal sarokba lőtt (2–0).

A klub számításai szerint ez már a 325. madridi CR-gól volt, de most az eggyel kevesebbel kalkuláló statisztikusok is aláírhatják: a portugál világklasszis most már biztosan megelőzte Raúlt a Real örökgóllistájának élén.

MÉG KAPOTT GÓL NÉLKÜL
1992 óta először fordul elő, hogy a Real Madrid nem kap gólt az első négy hazai bajnoki mérkőzésén. Kicsit rontja a képet, hogy a négy meccsből egyet nem tudott megnyerni a Real (Málaga, 0–0).

A második félidőben a Real biztos kézben tartotta a mérkőzést, és a hajrában Jesé rányomta a pecsétet a győzelemre: a csereként beálló támadó a bal oldalon kapott jó labdát, és éles szögből a rövid sarokba emelt (3–0).

A Real Madrid szépen emlékezett meg a nemrégiben elhunyt Európa-bajnok labdarúgójáról, Ignacio Zocóról – és alighanem tartalékolt is a Paris Saint-Germain elleni szerdai BL-rangadóra.