Játékossors: fehérben! – bemutatták Xavit Katarban

Vágólapra másolva!
2015.06.11. 18:40
null
Xavii a 6-os mezben szerepelhet az al-Szaddban<br />
Xavit hivatalosan is bemutatták új csapatánál, az al-Szaddnál. A Barcelonától érkező világ- és Európa-bajnok középpályás Katarban is a 6-os mezben játszik majd.

„Nagyon büszke vagyok arra, hogy itt lehetek. Gyermeki izgalom van bennem, szeretnék új csapatommal is címeket nyerni. Több futballistát is ismerek, aki játszott már az országban. Legendák meséltek nekem arról, hogy milyen csodálatos itt, és tudom, hogy ez egy erős bajnokság. Bajnok akarok lenni, és az ázsiai BL-győzelem is a célom" – mondta bemutatóján Xavi.

A Barcelonát 24 év után elhagyó középpályás tanítani és tanulni szeretne Katarban.

Xavit bemutatták Katarban
Xavit bemutatták Katarban

„Meg szeretném osztani azt a tudást, amit a Barcelonánál tanultam. Viszont ez egy új ország a számomra, ahol meg kell ismernem a kultúrát, ami engem és az egész családomat is értékesebbé tesz. A szerződésem két évig szól, utána 2022-ig a klub nagykövete leszek."

A világ- és kétszeres Európa-bajnok Xavi négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját a Barcelonával, amellyel a spanyol bajnokságban nyolcszor ért a csúcsra.

Legfrissebb hírek

Gyökeres mindenben megegyezett az Arsenallal – sajtóhír

Angol labdarúgás
Tegnap, 15:43

A Chelsea bejelentette a Brighton braziljának megszerzését

Angol labdarúgás
2025.07.02. 15:21

A Liverpool bejelentette, a Leverkusenhez igazol a középhátvéd

Angol labdarúgás
2025.07.02. 11:17

Kepa Arrizabalaga az Arsenalhoz szerződött – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.01. 16:27

Portugáliába igazolt a Ferencvárossal hírbe hozott védő – hivatalos

Minden más foci
2025.06.30. 09:25

Kerkez Milos minden idők második legdrágább magyar játékosa lett

Légiósok
2025.06.26. 13:08

Az osztrák másodosztályba szerződött a legendás énekes fia

Minden más foci
2025.06.26. 12:10

A Liverpool és a Leverkusen megegyezett Quansah átigazolásáról – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.06.22. 19:09
Ezek is érdekelhetik