CR megsérült, a Real legyőzte az Espanyolt

2014.05.17. 15:59
Casilla többször is megmentette a góltól csapatát, de Bale (a képen) löketénél már ő sem segíthetett (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 38., utolsó fordulójában a Real Madrid hazai pályán 3–1-re legyőzte az Espanyolt, így a Barcelonát megelőzve feljött a tabella második helyére.

Szombat délután egy madridi és egy barcelonai csapat csapott össze a spanyol élvonalban, a tét azonban kisebb volt a Real Madrid–Espanyol bajnokin, mint az esti „döntőn". Persze a blancók így sem vehették félvállról a meccset, egy győzelemmel újra feljöhettek volna a tabella második helyére.

A találkozó még el sem kezdődött, máris szomorkodhattak a madridiak, a bemelegítés során ugyanis Cristiano Ronalado megsérült, így nem tudta vállalni a játékot. Isco került be a helyére a kezdőbe, ezzel az is eldőlt, hogy a portugál már nem fogja megelőzni Luis Suárezt az Aranycipő-versenyben.

A madridiak ennek ellenére jól kezdtek, és az első 20 percben akár el is dönthették volna a meccset, már persze akkor, ha nem Kiko Casilla véd a vendégeknél. A 27 esztendős kapus eszén Sergio Ramos, Bale és Benzema sem tudott túljárni.

Pedig a francia mindent megtett a gólért, a 30. percben sorozatban négy védőt is leültetett a tizenegyespontnál, az emelésénél azonban megint menteni tudott az Espanyol-kapus az utolsó pillanatban.

A fordulás után sem álltak le a madridiak, de a helyzeteket egyszerűen képtelenek voltak értékesíteni.

A 64. percben végül csak sikerült begyötörni az első gólt. Gareth Bale lépett ki két védő között Benzema nagyszerű indítása után, tolt egyet a labdán, és jobbal elgurított a kimozduló Casilla mellett (1–0).

Az utolsó öt percben három gólt is láthattunk (Fotó: realmadrid.com)

Az Espanyol felpörgött, de így sem sikerült kiegyenlítenie, a blancók viszont szomorkodhattak, hiszen CR mellett Karim Benzema is megsérült, és a combját fájlalva cserét kért.

A 86. percben a francia helyére beálló Álvaro Morata megduplázta együttese előnyét. Di María ment el a jobb szélen, középre tette a labdát, bent pedig a spanyol csatár higgadtan a kapu közepébe passzolt (2–0).

A végén Pizzi egy gyors kontra után még eltekerte a labdát Casillas mellett (2–1), de ez sem változtatott sok mindenen, mivel egy perccel később Morata Di María önzetlen passza után begurította a második találatát is (3–1), beállítva a végeredményt.

Ezzel a győzelemmel a Real Madrid a Barcelonát megelőzve feljött a tabella második helyére.