Messi büntetőjével városi rangadót nyert a Barca

2014.03.29. 15:55
Messi gólja győzelmet ért a Barcelonának (Fotó: Reuters)
A Primera División 31. fordulójában a Barcelona idegenben 1–0-ra legyőzte az Espanyolt a városi rangadón. A találkozón sokáig nem született gól, végül Lionel Messi 77. percben értékesített büntetője döntött a három pont sorsáról. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a vendéglátók tíz emberrel fejezték be a mérkőzést Kiko Casilla kiállítását követően.

Feszült hangulatú első játékrészt produkáltak az együttesek, az Espanyol játékosai nem nagyon válogattak az eszközökben, amikor megpróbálták megállítani a Barcelona játékosait. A vendégek ennek ellenére könnyedén megszerezhették volna a vezetést, de Lionel Messi és Neymar is kihagyott egy-egy hatalmas helyzetet a 19. percig.

A félidő második felére a vendéglátók is kialakítottak néhány ígéretes helyzetet, de nem sikerült bevenniük a Víctor Valdést helyettesítő José Manuel Pinto kapuját, így gól nélküli állásnál mehettek pihenőre a játékosok.

A második félidőben az Espanyol teljesen megszállta a saját térfelét, a vendégek pedig nem tudták áttörni az ellenfél masszív védősorát. A 77. percben Javi López kezezését követően a Barcelona tizenegyeshez jutott, a büntetőt pedig Messi értékesítette, aki először tudott gólt szerezni az Espanyol új stadionjában. 0–1

LIONEL MESSI BÜNTETŐJE

A hazaiak sorsát a 83. percben Kiko Casilla kiállítása pecsételte meg, a kapus Messi emelését követően a tizenhatoson kívül ért bele a labdába. Az eredmény már nem változott, így a katalánok lépéselőnybe kerültek a két madridi csapattal szemben.