Primera División: Diego Costa vezette győzelemre az Atléticót

2014.03.15. 23:55
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 28. fordulójában Diego Costa 55. percben szerzett góljával nyert az Atlético Madrid pályaválasztóként az Espanyol ellen. Szezonbéli 27. bajnokiján a 22. gólját szerezte a honosított brazil támadó.

David Villa volt a hazaiak legaktívabb és legveszélyesebb támadója, a kezdés után azonnal jó tempót diktáló Atlético szép lassan vette át az irányítást, és tette át a játék döntő részét az Espanyol térfelére. A 27. percben a jó ütemű labdát maga elé megtoló Diego Costát sodorta el véleményesen Juan Fuentes a vendégek tizenhatosán belül az utolsó pillanatban, de Pérez Montero játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. Pedig... A védő szerelési kísérletét lehetett volna lökésnek és buktatásnak is látni, márpedig az büntető is piros lap. Ehelyett a spori határozott vállalt lökésnek ítélte a szituációt. A kapusok közül Kiko Casillának végig együtt kellett élnie a játékkal, Thibaut Courtois-tól viszont egy nagy bravúrra volt szükség, mert az Espanyol egyre ritkábban vezetett akciót, még ritkábban jutott gólveszélyes terület közelébe.

Az 55. percben Diego Costának összejött az, ami az első félidő közepén nem: a kiugratás után brusztban megverte a védőjét, két finom igazítás után aztán a balösszekötő helyéről kilőtte a kapu hosszú oldalát (1–0). A gólszerző a 65. percben óriásit alakított, lendületből viharzott el az Espanyol-védők, majd Casilla kapus mellett, de éles szögből a kapu fölé durrantott. A 75. percben a merészen kivetődő Thibaut Courtois fejét találta el a nagy lendülettel érkező Jhon Córdoba térde, a belga kapus először K. O.-gyanúsan terült el a földön, de rövid ápolás után folytatta a játékot. Hogy két perccel később óriási bravúrral mentsen vetődve szögletre egy jobb alsóba tartó löketet. Izgalmas, változatos volt a hajrá, amibe némi indulat is belefért, a vendégek azonban nem tudtak megmenteni maguknak egy pontot.