Az Atlético Madrid nyerni tudott a Bilbao otthonában

2014.03.29. 19:55
A Primera División 31. fordulójában az Atlético Madrid 2–1-re nyerni tudott az Athletic Bilbao otthonában. A vezetést a baszkok szerezték meg, ám a madridiak fordítani tudtak Diego Costa és Koke találatával, így visszaugrottak a tabella élére. A Bilbao Aymeric Laporte kiállítását követően tíz emberrel fejezte be a találkozót.

Diego Costa góljával egyenlített az Atlético a Bilbao ellen (Fotó: Reuters)

A mérkőzés a hazaiak szempontjából remekül indult, hiszen már a hatodik percben meg tudták szerezni a vezetést. Mikel San José hosszú indítását követően Aritz Aduriz nem tudta levenni a labdát, ami pont így lett jó Iker Muniainnak, aki ezt követően ragyogó mozdulattal emelte át a labdát Thibaut Courtois fölött, ami végül a bal alsó sarokba hullott. 1–0

Az Atlético Madrid azonnal ritmust váltott, miután hátrányba került, Diego Costa háromszor is helyzetbe került, az utolsót pedig kihasználta. Ander Iturraspe labdavesztését követően Koke tette a spanyol csatár lábára a labdát, aki 12 méterről nem is hibázott, kilőtte a bal alsó sarkot, amivel megszerezte 25. gólját a bajnokságban. 1–1

A félidő hátralévő részében mindkét fél előtt adódtak remek helyzetek, de a szünetig már nem változott az eredmény.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első véget ért, egy-egy hatalmas gólszerzési lehetőséggel indult a játékrész, de ezek kihasználatlanok maradtak (közben az Atlético büntetőt reklamált, mert Aymeric Laporte elhúzta Diego Costa lábát a tizenhatoson belül). Pár perccel később már sikerült a fordítás a madridiaknak, Filipe Luís bal oldali beadását követően Koke fejelt öt méterről a bal alsó sarokba. 1–2

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Újabb gólt már nem láthattak a nézők, Diego Simeone együttese nagyon fontos győzelmet aratott a bajnoki címért folytatott versenyfutásban, hiszen azon a pályán tudott nyerni, amelyről sem a Barcelona, sem a Real Madrid nem tudott három ponttal távozni.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
31. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 1–2 (Muniain 6., ill. Diego Costa 22., Koke 55.)