Pizzi „megtépázott” Valenciája megverte idegenben a Barcelonát

2014.02.01. 15:55
Mesi ezúttal hiába lőtt gólt (Fotó: Reuters)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban a 22. bajnoki kört rendezik meg a hétvégén. Az elmúlt héten alaposan átalakult Valencia az éllovas Barcelonához látogatott, és hatalmas meglepetésre 3–2-re győzött. Lionel Messi tavaly szeptember óta lőtt újra gólt a bajnokságban, de 2012 áprilisa óta először kapott ki odahaza bajnokin a Barcelona.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
22. forduló

FC Barcelona–Valencia 2–3 (A. Sánchez 7., Messi 54. – 11-esből, ill. Parejo 44., Piatti 48., Alcácer 59.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A sérült Neymar nélkül, ám Lionel Messivel a kezdőben fogadta a Barcelona azt a Valenciát, amely az utóbbi napokban elveszítette Sergio Canalest, Éver Banegát, Andrés Guardadót, Hélder Postigát és Dorlan Pabónt is, miközben az újonnan igazoltak (Philippe Senderos, Vinícius Araújo, Seydou Keita) még nem léphettek pályára.

„Egyben maradt” azonban Valenciában a védelem a téli átigazolás idényben, és hatalmas teher nehezedett erre a csapatrészre a mérkőzés elejétől kezdve. Bizony nem teljesítettek hibátlanul Jérémy Mathieu-ék – ám szinte mindig kisegítette őket kapusuk, Diego Alves. Az egy kivétel azonban sokba került: a 7. percben Alexis Sánchez lecsúszott beadása a hálóba surrant a brazil kapus felett: 1–0!

Szinte percenként kerültek helyzetbe a nagy kedvvel játszó hazaiak az első félórában, de hol pontatlanul céloztak, hol védett ugyebár Alves, hol pedig a Mathieu, Ricardo Costa kettős blokkolt hősiesen. Utóbbi egyébként egyenlíthetett is volna: Víctor Valdés borzalmasan mozdult ki egy szögletre, de a portugál védő nem talált az üres kapuba…

A kimaradt ziccer sem rázta fel a hatalmas mezőnyfölényébe szép lassan belefásuló hazai csapatot, és következő lehetőségét már nem hagyta veszni a Valencia: a 44. percben Daniel Parejo egalizált egy pontosan végigvitt kontra végén. 1–1!

A fordulást követően ismét betalált a Valencia: ezúttal is csődöt mondott a barcelonai védelem, Antonio Barragán beadását pedig Pablo Piatti fejjel Valdés mögé küldte. 1–2!

Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, mert Perdo vállon lőtte a tizenhatoson belül a labdával Ricardo Costát, a játékvezető némi gondolkodás után büntetőt ítélt, amelyet Lionel Messi értékesített: 2–2!

Hosszú szünet, szeptember 28. után talált be újra az argentin zseni a bajnokságban, de nem meglepő módon: 18-szor lépett pályára a Valencia ellen, 15-ször volt eredményes, és adott 9 gólpasszt is…

Ám nemcsak ő, hanem az algériai Szofian Féguli is igyekezett: a már az első valenciai találatot is előkészítő középpályás öt (!) Barca-játékos közül is pontosan adott középre, a saját nevelésű fiatal támadó, Paco Alcácer pedig gyorsan reagált, és máris 2–3 állt az eredményjelzőn.

Gerardo Martino hiba küldte be a kisebb sérülése miatt a kispadon kezdő Andrés Iniestát és Cristian Tellót is, csapata nem kapott lábra, és ezen egyáltalán nem segített, hogy a hajrára fordulva Jordi Alba piros lapot kapott (maradjunk annyiban, a játékvezető, Jesús Pérez Montero ezúttal sem állt a helyzet magaslatán, kissé túlzásnak tűnt a második sárga).

Fellelkesült és átvette a kezdeményezést a vendégcsapat, szinte a levegőben lógott az újabb „denevéres” gól, de nem találtak be a valenciaiak – mint ahogyan a legvégén ziccerből Messi sem, mert Diego Alves sarkában elakadt ötméteres lövése.

2012 áprilisa óta (akkor a Real Madrid nyert a Camp Nouban) először kapott ki odahaza a bajnokságban a Barcelona: az egykori Barca-csatár, Juan Pizzi átalakult Valenciája csattanós választ adott az őket már-már leíróknak.

FC Barcelona–Valencia 2–3

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSE ÉS TOVÁBBI ÉRDEKES STATISZTIKÁK, ADATOK ITT!

1. Barcelona 22 17 3 2 59–16 +43 54
2. Atlético Madrid 21 17 3 1 52–14 +38 54
3. Real Madrid 21 17 2 2 60–21 +39 53
4. Athletic Bilbao 21 13 3 5 41–27 +14 42
5. Villarreal 21 11 4 6 39–22 +17 37
6. Real Sociedad 21 10 6 5 42–30 +12 36
7. Sevilla 21 8 7 6 39–34 +5 31