Spanyolország: törölték az Egyenlítői-Guinea elleni meccset
Felkészülési mérkőzésen a vb- és Eb-címvédő spanyol labdarúgó-válogatott november 16-án 2–1-re nyert Egyenlítői-Guineában a házigazdák legjobbjai ellen, ám a nemzetközi szövetség (FIFA) végül a napokban úgy döntött, hogy törli a találkozót a hivatalos összecsapások sorából.
Erre azért került sor, mert a találkozó játékvezetője, Joaquín Elá Esono guineai volt, amit nem a kellő időben jelentették a házigazdák a FIFA-nál.
A győztes – ám igencsak tartalékos, felforgatott összeállításban pályára lépő – spanyol együttesben így Marc Bartra hiába mutatkozott be a védelem tengelyében, még várnia kell, amíg újra áteshet a válogatottbeli tűzkeresztségen. Az Atlético Madrid védője, a győztes gólt szerző Juanfran pedig nemcsak egy válogatottságot veszített el, hanem egyetlen, válogatottban szerzett találatát is kihúzták a hivatalos statisztikákból.
Legfrissebb hírek

Lőrincz Emil hatvanéves
Magyar válogatott
2025.09.29. 06:34

Mikel Oyarzabal: Újabb lépést tehetünk Amerika felé
Foci vb 2026
2025.09.07. 08:37
Ezek is érdekelhetik