Ronaldo megint gólt lőtt, otthon is kevés volt az Osasuna

2014.01.15. 21:27
Az újdonsült aranylabdás Cristiano Ronaldo góllal ünnepelt (Fotó: Action Images)
Semmilyen meglepetés nem született Pamplonában, hiszen a Real Madrid még felforgatott összeállításban is nagyon simán megverte a jól küzdő, de meglehetősen gyámoltalan hazaiakat. Így a Király-kupa negyeddöntőjébe a madridi csapat jutott.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Osasuna–Real Madrid 0–2 (0–1)

Pamplona
, Estadio Reino de Navarra. V: Matéu Lahoz
Osasuna:
Andrés Fernández – Oier, Flano, Loties, Joan Oriol (Satrústegui) – Cejudo (José García), Punal, Raoul Loé, De las Cuevas (Riera), Roberto Torres – Acuna. Vezetőedző: Javi Gracia.
Kispad:
Riesgo, Satrústegui, Arribas, Riera, Silva, Damiá, José García.
Real Madrid:
Casillas – Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao – Illarramendi, Xabi Alonso (Casemiro), Di María – Isco, Ronaldo (Bale), Jesé (Morata). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Kispad:
Diego López, Benzema, Bale, Carvajal, Casemiro, Nacho, Morata.
Gólszerző:
Cristiano Ronaldo (22.), Di María (56.)
Kiállítva:
Coentrao (85.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 4–0-s összesítéssel

TOVÁBBI SZERDAI PÁRHARCOK
Espanyol–Alcorcón (II.) 4–2 (Simao 10., Sergio García 23. – 11-esből, V. Álvarez 84., Pizzi 86., ill. Plano 4., Javito 80.)
Továbbjutott: az Espanyol 4–3-as összesítéssel
Athletic Bilbao–Real Betis 2–0 (Rico 23., 67.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao 2–1-es összesítéssel
Levante–Rayo Vallecano 1–0 (Barral 43.)
Továbbjutott: a Levante, 1–0-s összesítéssel

A Real Madrid több helyen is változtatott a szokásos kezdőn, de ez nem látszott meg az első negyedórában. A paprikás hangulatú meccsen eleinte többet volt a labda az Osasunánál, de helyzetekben mindez nem mutatkozott meg.

Csendesen csordogált a meccs, leszámítva, hogy a hazai szurkolóknál nem örvendett túlságosan nagy népszerűségnek a friss aranylabdás, Cristiano Ronaldo. A portugál aztán megmutatta, hogy még akkor is tud gólt lőni, ha gyengén rúgja meg a labdát.

A 22. percben szabadrúgáshoz jutott a Real Madrid. A szabadrúgást Cristiano Ronaldo végezte el, aki 25 méterről, éppen a kapu közepét vette célba. Kapuscsemegének tűnt, de Andrés Fernández a lába közé ütötte a földre a labdát, amely megpattant a hátsó felén, és kötényben a kapuba pattogott. Nem szívesen lettünk volna a kapus helyében... 0–1.

A góltól sem ébredt fel az Osasuna, a Real Madrid pedig már nyugodtan adogathatott, hiszen nehéz volt elképzelni, hogy ilyen gyenge játékkal képes lenne négyszer is betalálni a fővárosiak hálójába. Jellemző, hogy Casillasnak majdnem félórára volt szüksége, hogy egyáltalán labdához érjen.

Aztán a 40. perctől életre keltek az addig teljesen veszélytelen hazaiak. Cejudo,De las Cuevas, majd Oier lőhetett, és Casillasnak bizony nyújtózkodnia kellett. Amikor pedig a Real kapusa már verve volt, segített a kapufa.

A második félidő egészen gyenge játékkal indult. A továbbjutás biztos tudatában játszó Real Madrid nem forszírozta a támadásokat, az Osasuna pedig hiába küzdött dicséretesen, gyenge játéka semmire sem volt elég.

A tanácstalan támadások megtörtek a Real védelmén, és egy gyors ellenakcióból Az 56. percben növelte előnyét a Real Madrid. Xabi Alonso szerelt lábbal együtt, a hazaiak tiltakoztak, Jesé viszont meglódult a félpályától, majd az alapvonal közeléből visszagurított, és a tizenhatos vonalánál érkező Di María szépen a kapuba lőtt. 0–2

A Real a maga részéről ezzel letudta a meccset, Ancelotti sorra lekapta a legfontosabb ászokat a pályáról, jól jönnek majd a hétvégi bajnokin.

Az Osasunát motiválhatta volna, hogy ha már a továbbjutás elúszott, legalább nyerjen, vagy esetleg gólt szerezzen, de ebből nem sokat láttunk.

A meccs végén Coentrao még összeszedett egy pirosat, Morata pedig – szerencsétlen ütközés után – egy monoklit a szeme alá, de hiába játszotta az utolsó tíz percet kilenc emberrel a Real, az Osasunának esélye sem volt.

Folytatódott tehát a Madrid szép sorozata, 2014-ben eddig még nem kapott gólt, és mióta még tavaly kikapott a Barcelonától, azóta veretlen. A kupában pedig menetelhetnek tovább a Blancók, hiszen ott vannak a negyeddöntőben.

94. perc: Vége a mérkőzésnek, tükörsimán nyert a Real Madrid, és ott van a negyeddöntőben. 0–2
94. perc:
Roberto Torres szép lövését ütötte ki a jobb sarok elől Casillas.
89. perc: Bal oldali szöglet után Torres célozta meg balról a rövid sarkot, de Casillas eszén nem tudott túljárni.
86. perc:
Szegény Moratának nagyon fáj a feje a monoklijánál, könnyen lehet, hogy nem tudja folytatni. Sírva bandukol le a pályáról. Mivel több csere nincs, a Real kilenc emberrel folytatja.

85. perc: Torres is beszólt valamit, ami ennél a bírónál nem sok jót jelent. Konkrétan egy sárga lapot.
85. perc: Színesedik a meccs! Coentrao
ugyanis sárga lapot kapott, de mivel ez a második volt neki, mehetett beállítani a vizet a csapattársaknak az öltözőben.
81. perc:
Itt az utolsó csere. De las Cuevas helyett az Osasuna házi gólkirálya, Oriol Riera.
78. perc:
José García szerzett labdát a tizenhatos előterében, de a lövése csúnyán fölé ment.
77. perc:
Végre egy lövés! Acuña sistergősét azonban szépen fogta Casillas.
71. perc:
Az imént beállt Morata került a földre, miután a vétlen Punallal ütközött, de egy helyre kis monokli beszerzése után fájdalmas arccal folytatta a játékot.
69. perc: Jesé
is pihenhet már, Álvaro Morata a pályán.
69. perc:
LÖVÉS! Isco akart éles szögből gólt szerezni, de egy becsúszó láb szögletre mentett előle.
66. perc:
Régen cserélt már az Osasuna, most végre megtehette. Joan Oriol helyett Satrústegui játszik.
64. perc: Xabi Alonsóra
sincs ma már szükség a pályán, Casemiro a pályán.
62. perc: Ronaldo
most már megérdemli a pihenést, Bale állt be a helyére.
61. perc: José García
érkezett az Osasunában Cejudo helyett.
A gól után kérdőre vonták a hazaiak a játékvezetőt, de ő hajthatatlan maradt. A Real pedig sima úton bandukol a továbbjutás felé.
56. perc:
GÓÓÓL! Óriási füttykoncertben született a Madrid második gólja. Xabi Alonso szerelt lábbal együtt, Jesé meglódult a félpályától, majd az alapvonal közeléből visszagurított, és a tizenhatos vonalánál érkező Di María szépen a kapuba lőtt. 0–2
53. perc:
A második félidő eddigi tömény unalmát Di María 35 méteres lövése oldotta valamelyest, még úgy is, hogy messze mellé szállt.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.
45. perc: Vége az első félidőnek. Vezet a Madrid. 0–1
45. perc:
Oier lőhetett 19 méterről, de Casillas szépen fogta a jól helyezett lövést.
44. perc: Coentrao
43. perc:
De las Cuevas szép lövése már utat találhatott volna a kapuba, de Casillas kiszedte a jobb alsóba tartó labdát.
41. perc:
Ez szép volt! Cejudo lőtt 16 méterről, ballal, és az ügyes tekerés bár túljutott Casillason, a Real Madridot kisegítette a jobb kapufa.
39. perc:
Ronaldo iramodott meg a bal szélen, a tizenhatos sarkánál visszatálalt az érkező Di María elé, csakhogy az argentin támadó csúnyán fölé lőtt.
37. perc:
Xabi Alonso pörkölt rá egy kipattanót jó 27 méterről, de a labda kicsivel elzúgott a léc felett.
34. perc:
Van itt minden, mint a búcsúban... Álvaro Arbeloa is kapott egy sárga lapot, mert szabálytalankodott Torresszal.
33. perc:
Jó pozícióból rúghatott szabadrúgást az Osasuna, de Cejudo 19 méterről a kapu fölé csavart. Casillas azért rajta volt a lövésen.
29. perc:
Történelmi esemény a meccsen, hiszen Iker Casillas labdához ért. Nem védett, csak labdához ért.
29. perc:
Megint Ronaldo került helyzetbe, de kissé balra kisodródva így is lőni tudott. Andrés Fernández ezúttal is bizonytalan volt, de legalább kijött róla a labda.
27. perc:
Illaramendi adott kiválóan középre, de a gólra éhesen közelítő Ronaldo elől sikerült szögletre menteni.
Ez volt Cé első gólja kétszeres aranylabdásként.
22. perc: GÓÓÓÓL! ÓRIÁSI POTYA, DE GÓL.
21. perc: Loénak nem kellett volna ellöknie Cristiano Ronaldót, mert akkor nem kap sárga lapot...
16. perc:
Szép Real-támadás bontakozott ki a jobb oldalon, de Isco nem tudta becselezni magát a tizenhatoson belülre, így odalett a lehetőség.
9. perc: Oier
is sárga lapot kapott, mert csúnyán felrúgta C. Ronaldót, aki fájdalmas arccal terült el a földön.
8. perc:
Máris itt egy sárga lap. A hazaiak cserejátékosa Oriol Riera a kispadról kért számon a bírótól egy téves ítéletet, erre ő kapott sárgát. Nincs igazság...
Nincs telt ház a meccsen, lehet, hogy a hazai szurkolók nem sok reményt fűznek a továbbjutáshoz.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Egy kis örökmérleg: 72 találkozó, 43 madridi és 13 Osasuna-siker, 152, illetve 72 rúgott góllal.