Abidal: Dani Alves nekem akarta adni a máját

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.09.15. 22:12
null
Abidal (jobbra) és Dani Alves nem csak csapattársak voltak, hanem igazi jó barátok (Fotó: action Images – archív)
Éric Abidal a napokban nagy port kavaró nyilatkozatot tett a francia L'Équipe napilap hasábjain a Barcelonával kapcsolatban, és a Monaco védője most a Catalunya Radiónak is interjút adott, amelyben tisztába tette viszonyát a katalán klubbal, és egy megdöbbentő felajánlásról is beszélt, amelyet jó barátja és korábbi csapattársa, Dani Alves tett.

Nincs problémám a Barcelonával. Minden alá volt írva, és amit a klub állít, igaz, ahogyan az is, amit én mondtam. Senkivel sincs gondom. Sem Sandro Rosell-lel, sem Zubizarretával, sem Vilanovával, sem a szurkolókkal. Minden rendben van. Ugyanolyan örömmel térek vissza a Barcelonához, amely mindig jellemző volt rám a klubnál" – válaszolta Abidal arra a felvetésre, hogy a Barcelona cáfolta a L'Équipe-ben megjelent állításait.

Megállapodásom van a Barcával, hogy amikor befejezem az aktív labdarúgást, akkor a klub világszerte megtalálható akadémiáinak az igazgatója leszek, és szinte biztosan elfogadom ezt az ajánlatot" – tette hozzá a védő, aki úgy fogalmazott, szívesen maradt volna a gránátvörös-kékeknél, de az még fontosabb volt számára, hogy folytathassa a futballt.

„Én magam is kételkedtem benne, hogy képes leszek folytatni. Most tökéletes állapotban vagyok, de nagyon gyakran felülvizsgálatokra kell járnom."

Abidal elárulta, Josep Guardiola valóban magával akarta vinni őt a Bayern Münchenhez, de „ott nem ő dönt, ő az edző, és orvosi szempontból komplikált volt az esetem. A Bayern vezetői és orvosai nem akartak kockáztatni, de ezt abszolút megértem. Így is hálás vagyok" – mondta Abidal, aki barátja, Dani Alves óriási felajánlásáról is szót ejtett.

„A történetem Danival távolabbra nyúlik vissza annál, hogy átvette a 22-es mezemet. Amikor meg kellett műteni engem, nekem akarta adni a máját. Természetesen nem lehetett, mivel profi futballista. De a kapcsolatunk több a barátságnál" – jelentette ki a 34 éves futballista.

Legfrissebb hírek

Dupla Tízes: legendás csata vár ránk az FC Barcelona és a Real Madrid között?

Spanyol labdarúgás
20 órája

Barca: Flick szerint Gavit meg kell tanítani a profizmusra

Spanyol labdarúgás
2025.09.24. 15:05

Nem kapott engedélyt a Camp Nou, marad az Olimpiai Stadionban a Barca

Spanyol labdarúgás
2025.09.23. 20:28

Meg is van az új aranylabdás? Yamal miatt 20 családtag és barát megy a gálára

Spanyol labdarúgás
2025.09.22. 09:07

Ferran Torres duplája után a Barcelona könnyedén győzött a Getafe ellen

Spanyol labdarúgás
2025.09.21. 22:57

Guardiola: Ha az Arsenal vagy a Liverpool lesz a bajnok, az csak a költekezésnek köszönhető, ugye?

Angol labdarúgás
2025.09.20. 10:15

A Barcelona 112 millió euróval kevesebbet költhet fizetésekre, mint az előző idényben

Spanyol labdarúgás
2025.09.19. 18:20

Ötös lista: tényleg Ousmane Dembélé érdemli meg az Aranylabdát? Hétfőn kiderül, megkapja-e...

Minden más foci
2025.09.19. 15:34
Ezek is érdekelhetik