Primera División: az Atlético nem kegyelmezett Pintéréknek

2013.01.13. 20:57
Pintér és a Zaragoza nem bírt Falcaóékkal (Fotó: Reuters)
Az Atlético Madrid hazai pályán könnyedén, 2–0-ra legyőzte a Real Zaragozát. A vendégeknél Pintér Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

Már a mérkőzés elején is fölényben játszott a hazai csapat, de a vezetést egészen a 31. percig nem tudta megszerezni. Ekkor azonban egy bal oldali szögletet követően Tiago remekül emelkedett, és gyönyörű mozdulattal csúsztatta a labdát a hosszú sarokba. 1–0

Hét perccel később pedig gyakorlatilag minden lényegi kérdés eldőlt: Arda Turan buktatása után Radamel Falcao bődületes erővel vágta a labdát a léc alá megadott büntetőből. A kolumbiai csatár a hetedik gólját szerezte ebben a szezonban tizenegyesből. Az öt topligát figyelembe véve ő lőtte a legtöbbet. 2–0

A második félidőben több helyzetet is kidolgozott a madridi együttes, de hiába került ziccerbe Falcao is, az eredmény már nem változott.

Pintér Ádám a vendégeknél végig a pályán volt, pontmentéshez azonban ő sem tudta segíteni csapatát.

Az Atlético 19 forduló után 44 ponttal áll a bajnokság második helyén hét egységgel megelőzve a városi rivális Realt.

1. Barcelona 18 17 1 61–19 +42 52
2. Atlético Madrid 19 14 2 3 40–18 +22 44
3. Real Madrid 19 11 4 4 45–20 +25 37
4. Betis 19 11 1 7 30–29 +1 34
5. Málaga 18 9 4 5 28–13 +15 31
6. Rayo Vallecano 19 10 1 8 27–34 –7 31
7. Valencia 19 9 3 7 27–27 0 30
8. Levante 19 9 3 7 24–27 –3 30