Barca: a Casillast támogató Valdés más bajnokságot is megismerne

Vágólapra másolva!
2013.01.03. 19:17
null
Valdés (balra) és Casillas: barátok és riválisok (Fotó: Reuters)
Víctor Valdés nem türelmetlen, és nem aggódik a 2014 nyarán lejáró szerződése miatt sem. A Barcelona labdarúgócsapatának kapusa azt is elárulta: akkor sem esik kétségbe, ha úgy hozza az élet, hogy váltani kell.

"Soha nem aggódtam a szerződésem miatt, most sincs okom rá, még rengeteg idő van hátra belőle – utalt a hálóőr arra, hogy csapattársai többségét évekkel korábban hosszú távra magához láncolja a katalán együttes. Ellentétben vele. – Csak a következő mérkőzésre, ott is a győzelemre összpontosítok. Majd az idő eldönti, itt ér véget a karrierem, vagy sem, és ha igen, akkor mikor. A Barcelona kapusának lenni nagyon komoly kihívás. Én viszont nem zárkózok el attól, hogy megismerjek más kultúrát és bajnokságot."

Víctor Valdés támogatásáról biztosította a Real Madridnál az év végén meglepetésre kispadra szoruló válogatottbeli kapustársát, Iker Casillast. A rákos betegséggel küzdő Tito Vilanova vezetőedzőről, valamint Éric Abidalról azt mondta, hogy töretlen optimizmusuk, vidámságuk és munkaszeretetük nemcsak példaértékű, hanem abból még ők is erőt tudnak meríteni.

A bajnokságot a tetemes előny – kilenc pont a második helyen álló Atlético Madriddal szemben, valamint tizenhat pontos távolság a harmadik Real Madridtól – ellenére sem tartja már most lefutottnak.

"Nem a mostani távolság a fontos, hanem az, hogy a végén ki lesz az első helyen. Hosszú út vár még ránk, sok mérkőzéssel. Minden ellenfelünk megérdemli, hogy ugyanazzal a tisztelettel készüljünk és játszunk ellene, ahogyan azt eddig is tettük."

Valdés kisebb sérülés miatt csak a mai edzésen tért vissza a társak közé, az Espanyol elleni vasárnapi városi derbiről pedig azt mondta: mindig fontos számukra ez a találkozó, ami sohasem szokott könnyű feladatnak bizonyulni.

Legfrissebb hírek

Rashford fél órát bírt csereként, győzelemmel kezdte a felkészülést a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2025.07.27. 14:39

Ismét megműtik Ter Stegent, nem hagyja el a Barcelonát – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.24. 18:49

„Olyan, mintha hazatértem volna” – Rashford a Barcelonáról

Spanyol labdarúgás
2025.07.24. 11:01

Legkorábban 2026-ban térhet vissza a Barcelona a Camp Nouba

Spanyol labdarúgás
2025.07.22. 13:43

Futsal: Veszprémből érkezik a Barcelona új edzője – hivatalos

Minden más foci
2025.07.22. 12:17

Rashford vasárnap délután érkezik Barcelonába – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.07.20. 13:40

Marcus Rashford egy lépésre attól, hogy a Barcelona játékosa legyen

Spanyol labdarúgás
2025.07.19. 16:17

Elhalasztotta a Camp Nouba való visszatérést a Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.18. 20:00
Ezek is érdekelhetik