Felmosta a Real Madriddal a Bernabéu gyepszőnyegét a Barcelona

2009.05.02. 22:01
A Barcelona nyerte meg a 158. el Clásicót, a spanyol labdarúgó-bajnokság – az egész világ által – leginkább várt csúcsrangadóját. A Bernabéuban ugyan Gonzalo Higuaín találatával még a Real Madrid szerezte meg a vezetést, Thierry Henry, Carles Puyol és Lionel Messi góljával azonban még az első félidőben fordított a Barca. A második játékrész elején Sergio Ramos visszahozta a reményt a „királyiaknak”, de előbb Henry, majd Messi duplázott, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát. A végén Gerard Piqué is betalált, a vége 6–2.
A katalánok tanárian játszottak
Fotó: Reuters

A Barcelona a bajnok. A Barcelona a bajnok? Ki-ki vérmérsékletének, illetve hovatartozásának függvényében döntse el, hogy milyen írásjel kell a mondat végére.

Egyvalami azonban biztos: a Barcelona úgy verte meg (de nagyon csúnyán…) a Real Madridot, hogy: (1.) a Bernabéuban volt a meccs, (2.) a hazaiak szereztek vezetést, (3.) szerdán a Barca BL-elődöntőt játszik a Chelsea-vel. Ezen körülmények közül azonban semelyik sem hátráltatta a katalánokat, akik 6–2-re nyertek.

Ezúttal a Real szurkolói nem tapsoltak az ősi riválisnak, sokuk azonban már negyedórával a mérkőzés vége előtt haza, illetve/vagy berúgni indult. Akik elmentek, jól választottak: Gerard Piqué gólja ugyanis történelmi volt. Hatot még nem vágott a Bernabéuban a Barca.

A vége két számjegyű is lehetett volna, Iker Casillas azonban több nagy bravúrt is bemutatott, így „csak” néggyel nyert a játék minden elemében ellenfele fölé növő Barcelona.

De nézzük a történéseket sorjában!

14. perc: Sergio Ramos játszotta át Abidalt, majd tökéletesen centerezett Gonzalo Higuaín fejére, aki közelről a kapu bal oldalába fejelt hat méterről.

18. perc: Messi tökéletes passza után Thierry Henry hagyta maga mögött az ollózni próbáló Ramost, a francia a tökéletes labda után a bal alsó sarokba lőtt 10 méterről.

21. perc: Cannavaro szabálytalankodott Henry ellen, Xavi bal oldali szabadrúgása után pedig Carles Puyol fejelt a bal alsó sarokba 8 méterről.

36. perc: Xavi elvette Diarrától a labdát, Lionel Messi így ziccerben indulhatott kapura, és Casillas alatt a hálóba helyezte a katalánok újabb találatát a 36. percben.

56. perc: Robben jobb oldali beadása után Sergio Ramos fejelt a kapuba 3 méterről. Már csak egy góllal vezet a Barcelona.

58. perc: Henry alig néhány perccel Ramos szépítő találata után a lestaktikát rosszul alkalmazó Real-védők hibáját kihasználva higgadtan gurított Casillas kapujába. A francia a gól után le is jött a pályáról, kisebb sérülést ugyanis már az első félidőben összeszedett.

75. perc: Messi és Xavi összjátéka után az argentin került ziccerbe, majd 8 méterről kíméletlenül lőtt a bal alsóba hét méterről.

82. perc: Eto’o futott el a jobb oldalon, majd adott be tökéletesen, Gerard Piqué érkezett: 6 méterről előbb Casillasba lőtt, ám a kapusról kipattanó labdát is ő érte előbb el, és kapu bal oldaláról közvetlen közelről belőtte a hatodik gólt.

Vezetőedző: Juande Ramos Vezetőedző: Pep Guardiola

Gólszerzők: Higuain (14.), S. Ramos (56.), ill. Henry (18., 58.), Puyol (21.), Messi (36., 75.), Piqué (82.)
Cserék: Marcelo h. Huntelaar (60.), Sergio Ramos h. Van der Vaart (72.), Robben h. J. García (78.), ill. Henry h. Keita (61.), Iniesta h. Krkic (85.), Y. Touré h. Busquets (85.)
Sárga lap: Diarra (25.), Van der Vaart (74.), J. García (84.), ill. Abidal (23.), Puyol (38.)