Zaragozai győzelmével három pontot hozott a listavezetőn a Barcelona

2008.02.17. 00:05
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában a Barcelona egygólos győzelmet aratott Zaragozában. A katalánok azzal a tudattal léptek pályára, hogy pontszerzésük esetén közelebb tudnak kerülni a listavezető, Sevillában a Betistől 2-1-s vereséget szenvedő Real Madridhoz. A nyolcpontos hátrányából győzelmével hármat lefaragott Frank Rijkaard együttese.
Eric Abidal (Barcelona, balra) és Diego Milito (Zaragoza, jobbra) légibalettje
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Bátor játékkal kezdett a Zaragoza: a hetedik percben egy baloldali beadás volt éles középen, nem úgy a hosszún érkező, a támadást kísérő Sergio Garcíának, aki azonban ígéretes helyről a kapu fölé bombázott.

A folytatásban érvénye jutott a katalánok jobb technikai képzettsége és taktikai érettsége: átvették a játék irányítását, szokásuk szerint járatták a labdát, fárasztották az ellenfelet, keresték a rést, de nem nyíltak ki a hazaiak.

Amilyen kreatívak voltak támadásban a vendégek, védelmük olyan bizonytalanul állt a lábán: könnyen zavarba hozták őket szórványos támadásaik során a lendületes hazai csatárok. A 22. percben egy zaragozai lövés kerülte el a Barcelona kapuját - Gabi volt a feladó -, majd kevéssel később a meccs addigi legnagyobb helyzetét hagyta ki Dos Santos. A fiatal mexikóit Messi ugratta ki, de ő az ötös sarkáról a kapu fölé lőtt-emelt, pedig a vetődő César már verve volt.

A 34. percben Sergio García másodszor is elvétett középen egy baloldali beadást, majd szinte az ellentámadásból vezetést szereztek a vendégek. Deco szemfülességét és ügyességét dicséri, hogy észrevette a leshatáron helyezkedő Henryt, akit egy pazar emeléssel meg is játszott.

A francia kibújt védője, Fernandez Sergio mellől, majd az előbb mellre vett labdát kapásból belsőzte a kapuba. César vetődve beleért, de hárítani nem tudta a közelről érkező labdát.

Az első félidőben egyenlíthetett volna a Zaragoza, de Diego Milito a kapu fölé lőtte az Oliveira buktatásáért - Márquez volt az egyértelmű vétkes - megítélt büntetőt.

A második játékrészben egy jóval támadóbb, határozottabb Zaragoza futott ki a pályára mint az első félidőben - az akkori 39-61 százalékos labdabirtoklás nem tehette elbizakodottá a vendéglátókat -, az 52. percben Diego Milito került óriási helyzetbe, de közeli lövése elakadt a kapujából kirepülő, levegőben úszó Valdés lábában.

Érett a hazaiak egyenlítése, amelyre nem is kellett sokáig várniuk: Oliveira kapott Sergio Garcíától egy jó ütemű, lapos kiugratást, majd a brazil a labdát utolérve, egy igazítás után, már éles szögből, a becsúszva érkező Márquezt megelőzve, Valdés mellett hét méterről kilőtte a hosszúsarkot.

Lendületben maradtak a vendéglátók, beszorultak a katalánok, akik messze voltak ekkor legjobbjuktól. Ha nem is futószalagon, de sorra alakította és hagyta ki helyzeteit a hazai gárda.

Sergio Fernandez hagyta ki talán mind közül a legnagyobbat, amikor egy szabadrúgás után Valdés rosszul öklözött labdáját nem tudta öt méterről a katalánok üresen hagyott kapujába rúgni, mert egy századmásodperccel lassabban reagált a kelleténél, ez pedig elég volt a vendégeknek, hogy szögletre mentsenek.

A 74. percben Dos Santost váltva érkezett Ronaldinho, így már a pályán láthatta, ahogyan az Abidal által mellre vett labdát a földre érkezés előtt Sergio García ellopta a társtól, de a hazai középpályás távoli bombája elkerülte a jobb felsőt.

A 78. percben a brazil aranylabdás emelt Henry elé, a francia jobbal levette a labdát, majd ballal lőtt, kapu fölé.

A 81. perc döntő fordulatot hozott a mérkőzésen: a már nem túl nagy erőt kifejtő Barcelona tizenegyeshez jutott, miután egy ívelés Juanfran mellén-vállán pattant. A játékvezető viszont - hathatós partjelző segédlettel -, kezezést látott és büntetőt ítélt. A tizenegyest Ronaldinho végezte el és a jobbra vetődő Césart becsapva a kapu bal oldalába lőtte a labdát. Bár, a hazai kapus akkor sem tudott volna hárítani, ha eltaláltja az irányt: a labda nagyszerűen volt helyezve és az erő sem hiányzott a lövésből.

A 87. percben meccslabdát rontott Ronaldinho, amikor egy jobboldali beadás után ziccerbe kertült, de a kapufa mellé gurított nyolc méterről.

Nem érdemelt vereséget a Zaragoza, amely a második félidőben nemcsak jobb volt, mint ellenfele, hanem egyenesen a katalánok fölé is nőtt. Elsőszámú gólfelelőse, Diego Milito azonban rossz napot fogott ki, így hiába voltak lehetőségei, plusz egy büntetője, nem tudott az ellenfél hálójába találni.

A tizenötödik mérkőzését nyerte meg a Barcelona, de csak a negyediket idegenben. A Zaragoza kilencedszer kapott ki, de csak másodszor hazai környezetben.