David Villa duplájával a Barcelonának tett szívességet
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában a héten a Chelsea elleni a BL-negyeddöntőben elvérző Valencia a bajnokságban rögtön javítani tudott, miután hazai pályán biztosan verte a Sevillát.

David Villa parédá két gólt és három pontot hozott a valenciai konyhára

David Villa parédá két gólt és három pontot hozott a valenciai konyhára
Ilyen helyzetekben Villa nem szokott hibázni, ezúttal sem tette meg ezt a szívességet a sevillaiaknak: nyolc méterről a kapuba lőtt.
Hét perccel később felcsillant a remény az egyenlítésre a vendégek előtt, miután Miguel buktatta tizenhatoson belül Navast, büntetőt rúghattak.
A tizenegyest Maresca végezhette el, de jobboldalra, félmagasan meglőtt labdáját Canizares remek vetődéssel, igaz a kapufa segítségével hárította.
A büntető után nem sokkal Villa a félpályánál három védővel is bátran felvette a harcot, majd távolról kapura emelt: ívelt labdája kevéssel szállt el a felsőléc fölött.
Az NSO ajánlja:
Hinkel ugyanis hátulról buktatta a Joaquín remek ütem passzával ziccerben kilépő Villát a tizenhatoson belül. A játékvezető kiállította a vétkes vendégvédőt, míg a hazaiaknak tizenegyest ítélt. A büntetőt a sértett végezte el és a kapust becsapva laposan a bal alsó sarokba gurított.
A gólerős Kanoutét nélkülöző Sevilla nem tudott egyenrangú partnere lenni a lendületes Valenciának ezen az estén, amelyben David Villa immár sokadszor tarthatatlannak bizonyult, míg mellette a nagy kedvvel játszó Joaquínt érdemes kiemelni.
A forduló egyértelmű nyertese azonban a hazai pályán csak nyögvenyelősen, egy öngóllal győztes címvédő Barcelona, hiszen legfajsúlyosabb üldözői közül kikapott a Real Madrid, a Sevilla és a Zaragoza is. Utóbbi csapat át is adta negyedik, BL-indulást érő helyét a Valenciának.
A Sevilla hátránya a fordulót követően négy, a Real Madridé öt pont az éllovas katalánok mögött.
LA LIGA, SPANYOL ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG:
| Valencia – Sevilla 2-0 (David Villa 27., 50. – a másodikat 11-esből) | 
Legfrissebb hírek

Eladná Viníciust a Real Madrid egykori ásza
Spanyol labdarúgás
2025.10.29. 10:24

Vinícius Júnior: Jobb, ha elmegyek innen
Spanyol labdarúgás
2025.10.27. 15:23
Ezek is érdekelhetik






