Raúl 200. találata a győzelmet jelentette Fabio Capello csapatának

2007.04.08. 21:30
Sima, kétgólos győzelmet aratott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában a Real Madrid csapata az Osasuna ellen. A Bernabeuban rendezett összecsapáson a hazaiak Raúl góljával szereztek vezetést még az első félidőben, majd tíz perccel a lefújás előtt Robinho állította be a 2-0-s végeredményt.
Raúl megszerezte 200. bajnoki találatát, ebből 184-et szerzett az első osztályban

Miután a Barcelona vereséget szenvedett a Zaragozától, és a Sevilla sem bírt hazai pályán Racing Santanderrel, a mérkőzés előtt mindenki tudta, hogy a Real Madrid lehet a forduló nagy nyertese. Győzelme esetén a királyi gárda két pontra közelítette volna meg az éllovas katalánokat.

És meg is közelítette! A Madrid Raúl kétszázadik spanyol bajnoki (ebből 184 az élvonalban!) góljával, valamint Robinho idénybeli negyedik találatával 2-0-ra verte az Osasuna gárdáját.

Pedig a vendégek a hétközi UEFA Kupa-fordulóban hatalmas meglepetést szolgáltatva három góllal nyertek Németországban a Leverkusen ellen.

A Bernabeuban is jól kezdett a kiscsapat: rögtön a 10. percben David Lopez szerezhetett volna vezetést az Osasunának, de gyönyörű kapáslövését Iker Casillas a hosszú sarok elől hárította.

Az enyhe mezőnyfölényben játszó hazaiak aztán rendezték soraikat, és a már említett jubileumi találattal megszerezték a vezetést. Emerson egy előreívelést követően fejelte a labdát a középen érkező Raúl elé, aki közelről a kapuba bombázott. (1-0)

A félidő hátralévő részében főleg a mezőnyjáték dominált, a szünetre megérdemelt hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második játékrészből alig telt el tíz perc, mikor Emerson megduplázhatta volna csapata előnyét. Az egész mérkőzésen igen agilisan futballozó brazil játékos fejesét azonban hárította Ricardo, a vendégek kapusa.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt már az Osasuna portása is tehetetlen volt. Gonzalo Higuain élesen középreadott labdájába beleütött ugyan Ricardo, ám a labda éppen Robinho elé került aki estében a kapu jobb oldalába lőtt. (2-0) A brazil támadó sorozatban harmadik mérkőzésén volt eredményes.

A folytatásban a felszabadultan futballozó királyiak növelhették volna előnyüket, de a kapu eőtt már pontatlanul céloztak Van Nistelrooyék, így az eredmény nem változott.