T.CS. T.CS.T.CS. T.CS.
2007.01.14. 20:01
Meglepetésre otthon csúsztak el az andalúziaiak, de mivel a Barcelona szombaton "megégett" a városi derbin, így maradhattak az első pozícióban, és biztosan az élről várhatják a következő fordulót.
Navaséknak (balra) a végén meg kellett adniuk magukat a Mallorca ellen

A Sevilla a Ramón Sánchez Pizjuán-stadionban fogadta a Mallorca gárdáját az élvonalbeli bajnokság 18. fordulójában. Bár a kupában nem remekelt hétközben a bajnoki éllovas, teli önbizalommal várhatta az összecsapást az elmúlt öt fordulóban csupán egy árva pontot felmutatni tudó Mallorca ellen. Elképzeléseiknek megfelelően indult a találkozó, Kanoute tizenegyesből kicsikarta a vezetést a hazaiaknak.

A második félidőbe azonban nagy elánnal vetették bele magukat a vendégek. Nunes már a második percben egyenlíteni tudott egy kipattanóból. Aztán a hétközi kupameccsen a Depor ellen is eredményes Maxi López talált be Jordi passzából egy óra magasságában, a hazai drukkerek meglepetésére tehát fordult a kocka! A vendégek annyira jól védekeztek, hogy az utolsó félórában nagy energiákat mozgósító Sevilla csupán egyszer, Adriano révén tudott igazi helyzetbe kerülni, de jobblábas lövése akkor sem tudott célt érni.

Az Osasuna folytatja elképesztő sikersorozatát (utóbbi tíz mérkőzésükön nyolc győzelem, egy vereség, egy döntetlen), s most 5-1-el lépték le a régóta a kiesés réme által fenyegetett sevillaiakat. A korábban a Real Madridban is megforduló Soldado kétszer is megvillant, a kegyelemdöfést a kameruni légiós Webo adta meg a Betisnek.

A Santander értékes három pontot szerzett az utolsó pillanatban az argentin légiós Garay tizenegyesgóljával az egyre reménytelenebb helyzetbe kerülő Real Sociedad ellen. Zárkózik fel a középmezőnyhöz a Racing.

Az UEFA-kupás helyért harcban lévő huelvaiak nem tudták legyűrni a Deportivót, akik Arizmendi révén hamar kiegyenlítették a Santanderben szép szezonokat megélt Javi Guerrero 10. percbeli vezető gólját.

A Getafe szép sikert ért el a Gimnastic otthonában, a madridi Dorado és Guiza góljaira Llera még válaszolni tudott, a rutinos Casquero aztán a 75. percbeli góljával beállította az 1-3-as végeredményt.

A Villareal az uruguayi légiós Forlan góljával elhozta a három pontot Bilbaóból, s nehéz helyzetbe hozta ezzel a baszk közönség előtt Mané mestert.

LA LIGA, 18. FORDULÓ

Athletic Bilbao-Villarreal 0-1 (Forlan 70.)
Gimnastic-Getafe 1-3 (Llera 61., ill. Dorado 13., Guiza 42., Casquero 75.)
Osasuna- Real Betis 5-1 (Soldado 15., 59., Punal 31., D. López 58., Webo 73., ill. Arzu 45.)
Racing Santander- Real Sociedad 1-0 (Garay 89.)
Recreativo Huelva-Deportivo La Coruna 1-1 (Guerrero 10., ill. Arizmendi 19.)
Sevilla-Mallorca 1-2 (Kanoute 21-tizenegyesből, ill. J. C. Nunes 47., M. López 61.)