Női röplabda: rangadót nyert az UTE a MÁV Előre ellen

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2024.10.05. 22:09
Győzött az Újpest (Fotó: UTE Röplabda Szakosztály/Facebook)
Szombaton egy mérkőzést játszottak le a női röplabda Extraligában. Az előző bajnokságban 5. Újpest hazai pályán három szettben győzte le az egy hellyel előtte végző MÁV Előre Foxconnt.

Az első szett még szoros volt, sőt a vendégeknek volt először játszmalabdája. A következő kettőben viszont magabiztosan játszottak a lilák és a meccs legeredményesebb játékosa a hazaiak kubai légiósa, Finé Martínez lett 14 ponttal.

RÖPLABDA, NŐI EXTRALIGA
ÚJPESTI TE–MÁV ELŐRE FOXCONN 3:0 (24, 16, 17)
Szilágyi utca, 462 néző. V: Jámbor, Bátkai-Katona
UTE: Ambrosio 5, Bagyinka 2, RACSEVA 13, Zólyomi 4, FINÉ MARTÍNEZ 14, WHITNEY 12. Csere: Baksa, Dömsödi (liberó), Grafort 3, Märcz 1, Gober. Edző: Akper Erdogus
MÁV ELŐRE: Michalewicz 5, Markovic 6, Andersson 3, MAIORANO 12, Pallag 7, Orosz 2. Csere: Kovács E. (liberó), Sziládi 2, Tóth J., Tóth-Bodovics. Edző: Lukasz Przybylak
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 7:5, 11:14, 16:16, 17:19, 21:20, 23:24. 2. játszma: 5:3, 7:6, 12:7, 18:11, 22:12, 24:16. 3. játszma: 10:0, 17:6, 18:11, 24:17.
Alper Erdogus: – Az első mérkőzés mindig nehéz, de őrülök, hogy megnyertük. Keményen dolgoztunk a felkészülés alatt, rengeteg munkát beletettünk, aminek meg is lett a látszata: Egy csapatként, egységesen játszottunk, jól védekeztünk és blokkoltunk, emellett hatékonyan nyitottunk. Sajnos néhány játékos sérülés és betegség miatt nem játszhatott ma. Hálásak vagyunk a szurkolóknak, hatalmas segítséget nyújtottak nekünk a szurkolással, köszönjük a hangulatot.
Lukasz Przybylak: – Mindenekelőtt szeretnék gratulálni az UTE csapatának a magabiztos teljesítményhez és a 3:0-s győzelemhez. Úgy gondolom, a mérkőzés kulcspontjának az első szett bizonyult, amit sajnos nem tudtunk megnyerni, ezután pedig érezhetővé vált némi bizonytalanság a játékunkban és nem sikerült visszatalálnunk a helyes útra. Nem volt egyszerű dolgunk, mivel sérülések és betegségek miatt több játékosunk is hiányzott a csapatból, így egy extrém helyzettel kellett szembenéznünk. Ennek ellenére mindent megtettünk, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki a mérkőzésből, és biztos vagyok benne, hogy a jövőben képesek leszünk jobb teljesítményt nyújtani.