Drámai veresége után valószínűleg lemarad a magyar női röplabda-válogatott az El-divíziója döntőjéről

K. Z.K. Z.
2024.06.02. 20:44
Nagy csatában drámai vereséget szenvedett a magyar válogatott (Fotó: Koncz Márton)
A magyar válogatott vasárnap 3:1-re kikapott a finn csapattól az Érd Arénában, és 5/1-es győzelmi mutatója ellenére szinte biztosan nem jut be a döntőbe a női röplabda Európa-liga ezüst divíziójában.

Azt előre lehetett tudni, hogy az egész Európa-liga-sorozat legnehezebb mérkőzése vár vasárnap Alessandro Chiappini csapatára, hiszen a mieinkhez hasonlóan ugyancsak veretlen finn válogatott volt az ellenfél az Érd Arénában.

Az északiakkal korábban is mindig csak nehezen bírtunk, s a szinte telt ház ellenére idegesen kezdett a magyar csapat – amelynek kezdője nem változott a pénteki találkozóhoz képest –, és ez elsősorban a nyitásfogadáson érződött. Az első játszmában végig a mieink futottak az eredmény után, a finnek viszont remekül mezőnyöztek és négyes helyről is remekül támadtak. Idővel pedig Chiappini is érezte, hogy érdemesebb inkább elengednie ezt a szettet és inkább pihentetni egy kicsit a kezdősort.

Sokáig úgy tűnt, hogy ez be is válik, mert egy sokkal harcosabb magyar csapat jött a második felvonásra, amely gyakorlatilag végig vezetett, azonban húsz pont fölött kétszer is nyitást rontott, s ez sajnos ezúttal nem fért bele. A végén is becsülettel küzdöttek a lányok, de így is volt három meccslabdájuk a vendégeknek. Azonban mindegyiket sikerült hárítani és csapatunk meg is tudta fordítani a szettet. Sajnos ugyanezt a bravúrt a negyedik felvonás végén a finnek is végrehajtották: 24:20-nál a mieinknek négy szettlabdájuk is volt, de egész egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a finnek nyitásaival és extra mezőnymentéseivel, így a finnek sorozatban hat pontot szereztek.

A vereségnek után a továbbiakban már nem a saját kezünkben van a sorsunk, s nagy valószínűség szerint lemaradunk a fináléról.

„Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, mindkét csapat bravúros mentéseket hajtott végre. A magyarok nyitásfogadásban nem voltak olyan stabilak, mint pénteken, igaz, a finnek is bizonytalankodtak ebben a játékelemben, de a feladójuk nagyon jól javította a nem pontos bejátszásokat. Ugyanakkor az is szembetűnő volt, hogy a vendégek, feladójuknak köszönhetően sokkal gyorsabb támadásokat vezettek.”
Farkas Mihály, korábbi szövetségi kapitány

RÖPLABDA
NŐI EZÜST EURÓPA-LIGA
MAGYARORSZÁG–FINNORSZÁG 1:3 (–17, –24, 25, –24)
Érd Aréna, 1968 néző. Vezette: Keser (osztrák), Mezőffy (magyar)
MAGYARORSZÁG: KISS G. 17, Ambrosio 11, Petrenkó 4, Szedmák 11, Kump 3, NÉMETH A. 15. Csere: Tóth F., Kertész (liberók), Tóth S., Erőss, Jámbor 1, Glemboczki 1, Lászlop 6. Szövetségi kapitány: Alessandro Chiappini.
FINNORSZÁG: Kääntä 10, Rekola 13, ALANKO 4, ARONEN 10, Tikka 4, MADSEN 29. Csere: Laaksonen (liberó), Penttilä, Joki, Ahtola 2, Lindgren, Jalonen. Szövetségi kapitány: Nikolas Balthasar Buser.
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:4, 7:7, 9:13, 15:20, 17:24. 2. játszma: 5:2, 6:6, 11:9, 11:12, 14:13, 14:15, 19:16, 20:20, 23:24. 3. játszma: 3:1, 4:4, 8:5, 10:10, 15:13, 15:18, 19:20, 22:24. 4. játszma: 7:4, 10:6, 13:12, 15:15, 21:16, 21:19, 24:20

Alessandro Chiappini: – Ez volt az első komolyabb ellenfelünk, és bebizonyosodott, hogy ezen a szinten ennyit nem lehet hibázni. Sajnos fiatal csapatunkon érződött a rutintalanság és az összeszokottság hiánya. Természetesen így csalódottak vagyunk, de ez van, dolgoznunk kell tovább az Eb-selejtezőkig.
Nikolas Balthasar Buser: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, a magyar csapat a szurkolóiktól megtámogatva jól játszott, de csapatom jól bírta a nyomást, a játékosok remek mezőnymunkát végeztek és óriási csatában megérdemelten győztünk.