Női röpi Extraliga: nagy fordítással alapszakasz-harmadik a Szent Benedek

2023.02.17. 20:55
Óriási fordítással szerezte meg a harmadik helyet a Szent Benedek (Fotó: szbbra.hu)
A Szent Benedek RA kiélezett mérkőzésen szerezte meg az alapszakasz harmadik helyét a női röplabda Extraligában: a 13. forduló pénteki meccsén kétszettes hátrányból fordítva győzte le a vendég Nyíregyházát.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA, 13. FORDULÓ

Kaposvári NRC–MÁV Előre SC-ST. Solar 3:0 (15, 18, 15)
Kaposvár, 400 néző. V: Szarka, Halász T.
KAPOSVÁR: Godó 6, Gyimes 7, Maggioni 4, SZEDMÁK 17, BODOVICS 5, UBAVICS 13. Csere: Rády, Radnai Lili (liberók), Radnai Luca 1, Kiraz 1, Renko-Ilic. Edző: Vincent Lacombe
MÁV Előre SC: Narancsics 1, Ertz 5, Csabai 6, Dvoracek 6, Tóth J. 4, Gilfillan 5. Csere: Borostyán, Kovács E. (liberók), Kiss L. 3, Szabó L., Szilágyi, Dolotova 1. Edző: Nagy Fanni
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:2, 10:6, 14:9, 21:13. 2. játszma: 4:6, 10:10, 13:10, 13:14, 17:16, 23:18. 3. játszma: 6:2, 10:4, 15:5, 23:10
Vincent Lacombe: – Örülök a győzelemnek és annak, hogy lehetőséget tudtunk adni a fiataljainknak is. Innentől a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágója lebeg a szemünk előtt, erre készülünk már, mindent megteszünk majd a Békéscsaba ellen az aranyszett eléréséért és a továbbjutásért.
Nagy Fanni: – Nem volt könnyű dolgunk, és sajnos ezúttal részsikereket sem tudtunk elérni.

Szent Benedek RA–Fatum-Nyíregyháza 3:2 (–19, –22, 20, 17, 12)
Balatonfüred, 150 néző. V: Szabó P., Horváth M.
SZENT BENEDEK: KOLEVA 11, NACSA-PEKÁRIK 12, SZTIJEPICS 25, JANKOVICS 13, VACSI 13, Herbin-Baker. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Bashnakova 2, MICHALEWICZ 8, Szerényi, Dimitrics. Edző: Krisztian Mihajlov
NYÍREGYHÁZA: Cicic 2, LEBAN 21, LÁSZLOP 8, JURDZA 18, Valentová 1, CEPNI 16. Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco 1, Belova 2. Edző: Tomás Varga
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 5:6, 8:11, 11:17, 16:19. 2. játszma: 4:6, 9:8, 12:8, 14:14, 18:16. 3. játszma: 3:1, 4:6, 9:7, 16:10, 21:16, 24:19. 4. játszma: 5:0, 10:1, 16:6, 21:8, 22:14. 5. játszma: 2:5, 6:7, 9:8, 10:12
Krisztian Mihajlov: – Büszke vagyok a lányokra, mert talpra tudtak állni nulla kettőről. Az első két szettben a Nyíregyháza nagyszerűen játszott, sajnos ekkor még nem voltunk hatékonyak. Aztán megtaláltuk a helyes felállásokat, és megérdemelten győztünk.
Tomás Varga: – Megpróbáltuk elhalasztani ezt a találkozót, de sajnos a fürediek ebbe nem egyeztek bele. A meccs második felére elfáradtunk, sajnos még nem megy nekünk három nap alatt két mérkőzés lejátszása.