Női röpi Extraliga: elődöntős a Kaposvár és a Balatonfüred

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2022.03.27. 20:24
Elődöntőben a Balatonfüred (Fotó: Facebook, Szent Benedek - Balatonfüre Röplabda Akadémia)
A Kaposvár és a Szent Benedek RA bejutott az elődöntőbe a női röplabda Extraligában.

A Kaposvár hazai pályán nyert négy játszmában a címvédő Nyíregyháza ellen, míg a balatonfürediek az Újpesti TE otthonában diadalmaskodtak három sima szettben. Mindkét gárda 3:1-es összesítéssel lépett a négy közé.

Az elődöntőben a kaposváriak a Békéscsabával találkoznak, míg a Szent Benedek ellenfele a Vasas lesz.

RÖPLABDA, NŐI EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK

1. MCM-Diamant Kaposvár–Fatum-Nyíregyháza 3:1 (29, –22, 18, 8)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 350 néző. Vezette: Mezőffy, Szabó P.
DIAMANT:Grbac 2, Matics 16, Wirth 7, Basnakova 22, Szedmák 19, Lemmens 17.Csere:Szpin (liberó), Budai.Vezetőedző:Vincent Lacombe
FATUM:Pintér 6, Cicic 4, Radosová 18, Bodovics 6, Radonjics 12, Vasileva 14.Csere:Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 1, Milanova, Lászlop.Vezetőedző:Szasa Nedeljkovics
Edzői értékelés
Vincent Lacombe:
– Első két szettben nagyon stresszesen játszottunk, szerencsére az első játszma megnyerése sokat segített az egész mérkőzés végkimenetele szempontjából. A harmadik és a negyedik szettben már egy sokkal felszabadultabb csapatot láthattunk a pályán és magabiztosan játszottunk a végéig. Nagy sikereket szívvel és lélekkel lehet elérni, amit ma megmutatott a csapat. Rövid ünneplés után jön egy újabb nagy megmérettetés, hiszen a BRSE lesz az ellenfelünk. A bajnokság egyik legerősebb csapata, akik ellen mindent meg kell tennünk a siker érdekében.
Szasa Nedeljkovics: – A csütörtöki hazai vereség után egyértelmű céllal jöttünk vissza Kaposvárra egyenlíteni. Az első két játszmában ehhez még volt a kellő hozzáállás és energia. Igaz az első szettet még szoros küzdelemben elveszítettük, de a másodikban magabiztosan győztünk. Aztán az utolsó két szettben érthetetlen módon leblokkolt a csapat és hibát hibára halmoztunk. Gratulálok a kaposváriaknak, akik megérdemelten nyerték meg a negyeddöntős párharcot.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:1 a Kaposvár javára.

Újpesti TE–Szent Benedek RA 0:3 (–15, –11, –22)
Budapest, Szilágyi utca, 170 néző. Vezette: Jámbor, Ujházi
UTE:Ovecková 1, Krasteva 9, Ambrosio 6, Petőváry 1, Koleva 10, Gyimes.Csere:Dömsödi, Kis D. (liberó), Del Rio Preval 3, Durst 1, Szabó L., Manninger.Vezetőedző:Horváth András
SZBRA:Iosia 4, Szavovics 7, Vacsi 9, Stijepic 14, Kiss G. 6, Koprivica 8.Csere:Fáth, Baksa (liberók), Bleicher.Vezetőedző:Dejan Desnica
Horváth András:
– Sajnálom, hogy nem sikerült meglepetést okoznunk! Rengeteg játékosunk nagyon sokat fejlődött az elmúlt időszakban és sok olyan mérkőzésszituáció és mérkőzés volt, amire építenünk kell a következő időszakban! Dolgozunk tovább az MTK elleni párharcra és köszönjük, hogy minden mérkőzésen segítik a csapatunkat szurkolóink! Gratulálok a Balatonfürednek!
Dejan Desnica: – Nyolc alkalommal játszottunk az Újpest ellen a szezonban és mindannyiszor nyerni tudtunk. A mai meccsen mentálisan sikerült ellenfelünk fölé nőni, motiváltan, kevés hibával és koncentráltan játszottunk. Most jön néhány nap pihenő, de jövő hét közepén már a Vasas elleni elődöntőre készülünk. Szeretnénk visszavágni nekik a kupadöntőben elszenvedett vereségért.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:1 a Szent Benedek javára.