Férfi röpi: ötszettes csata után egyenlített a MAFC-BME

K. Z., K. Zs.K. Z., K. Zs.
2021.03.21. 21:00
Akárcsak az elődöntő csütörtöki első felvonása, a vasárnapi második összecsapás is ötszettes csatában dőlt el a MAFC-BME és a Fino Kaposvár között, de ezúttal a fővárosi együttes diadalmaskodott, kiegyenlítve a párharcot a férfi röplabda Extraligában – tudósít az MTI.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc harmadik mérkőzését jövő csütörtökön rendezik Kaposváron.

Az Extraliga 5-7. helyezettje, valamint az NB I első háromja oda-visszavágós, körmérkőzéses rendszerben dönti el a további helyezések sorsát. A legjobb négy a következő idényben az Extraligában szerepelhet, míg ebben a hatosban az 5-6. helyen végző csapatok a második vonalnak számító NB I-ben indulhatnak.

RÖPLABDA
FÉRFI EXTRALIGA, ELŐDÖNTŐ
2. MÉRKŐZÉS
MAFC-BME–Fino Kaposvár, Folyondár utca 3:2
(19, 25, –22, –21, 14)
Folyondár utca. V: Mezőffy Zs., Halász T.
MAFC: Szabó Balázs 8, Csoma 24, Georgiev 22, Eke 9, Dimitrov 1, Vaszilev 20. Csere: Bene (liberó), Benkő 1, Bakóczy. Vezetőedző: Nagy Péter.
FINO: Bögöly 12, Makarov 19, Melnyikov 22, Horváth K. 14, Veleckij 4, Keen. Csere: Bozóki Bence (liberó), Kiss M., Kalmár, Ouyachi 4, Iván G. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
Nagy Péter:
–A mérkőzés egészében, mind a két oldalon sok hiba volt, főleg nyitásrontások, ezt az első 2 szettben maximálisan sikerült kihasználni, majd ezek után a koncentrációnk visszaesett, fizikálisan úgy éreztem elfáradtunk, de nagyon örülök, mert az 5. szettben a srácok nagyot küzdöttek és megérdemelten nyertük meg ezt a mérkőzést.
Ruben Wolochin: – Sikerült visszajönnünk a meccsbe, és az ötödik szettben is nüanszokon múlott a győzelem. A következő mérkőzésre pár dolgot rendbe kell raknunk, és ha ez sikerül, akkor magunknál tarthatjuk a pályaelőnyt.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

RÁJÁTSZÁS AZ 5–10. HELYÉRT