Röplabda: szoros vereség a finnektől az U20-as selejtezőn

2014.04.27. 20:10
Hihetetlenül izgalmas és fordulatos mérkőzésen 3:2-re kikapott a férfi U20-as röplabda válogatott Finnországban, a Dunaújvárosban zajló Eb-selejtezőn,így már csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra. A női U19-es válogatott már tegnap elbúcsúzott, ráadásul vasárnap 3:1-re Izraeltől is vereséget szenvedtek.

Két nap után még minden nyitott volt az Eb-selejtezők D csoportjában, hiszen még mind a négy csapat kiharcolhatta a továbbjutást. Talán ennek volt köszönhető, hogy mindkét csapat nagyon idegesen játszott, rengeteg volt a rossz nyitás is. A végjátékig együtt haladt a két csapat, s a finnek végül a negyedik játszmalabdájukat értékesítették (26:28).

A második játszmában ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták, ám a játszma közepén lenyugodott a magyar csapat, s ekkor fokozatosan meg is lépett ellenfelétől, s végül simán egyenlítettek (25:17).

A harmadik is szorosan indult, de a technikai szünet előtt aztán a magyarok meg tudtak lépni, s két-három pontos előnyüket őrizve, lelkes szurkolótáboruk bíztatása közepette haladtak a végjáték felé. Egyszer ugyan még egy pontra feljöttek a finnek, de ennél többre nem futotta tőlük (25:22).

A negyedik játszma hihetetlen fordulatokat hozott: hol a magyarok vezettek néggyel, hol a finnek kettővel. A feszültséget jól jellemezte, hogy a játékvezető büntetőpontot is adott a magyaroknak. Az idegek harcát ezúttal a finnek bírták jobban, s nyerték ezt a játszmát 25:23-ra.

Az ötödik játszma sem szűkölködött fordulatokban, két-három pontos hátrányokat fordítottak meg pillanatok alatt a csapatok. A végén a finnek jutottak meccslabdákhoz, s a másodikat végül értékesítették is (14:16).

RÖPLABDA, FÉRFI U20-AS EURÓPA-BAJNOKI-SELEJTEZŐ
Magyarország–Finnország 2:3
(–26, 17, 22, –23, –14)
Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Pindral (lengyel), Batjuk (ukrán).
Magyarország: TÖRÖK R. 2, Blázsovics 11, Sow 11, PÁDÁR 44, Banai 4, KRUPÁNSZKI 14. Csere: Bene (liberó), Gebhardt Á. (liberó), Gönczi. Szövetségi kapitány: Tomanóczy Tibor.
Finnország: Väisänen 2, Vourinen 2, TOIVIAINEN 17, KAISLASALO 12, MÄÄTÄNEN 20, Kutinlahti 6. Cs: Mutka (liberó), Helenius, Toivola 1, Jylhä 16. Szövetségi kapitány: Pertti Honkanen.
A mérkőzés alakulása: I. játszma: 4:1, 4:4, 19:17, 21:22. II. játszma: 8:7, 12:8, 17:12, 20:13. III. játszma: 5:6, 9:6, 16:13, 22:21. IV. játszma: 5:1, 8:10, 15:12, 18:20, 20:24. V. játszma: 3:1, 4:7, 10:9, 10:12, 13:13.

MESTERMÉRLEG:
Tomanóczy Tibor:
Küzdeni tudásból jelest érdemel a csapatom, de nem lehet úgy kezdeni egy meccset, ahogy mi tettük, hogy tíz pontot ajándékozunk az ellenfélnek. Ha akkor jobban figyeltek volna a fiúk, akkor felőröltük volna a finneket.

Bár a női U19-es válogatott megnyerte az első játszmát a Szlovéniában zajló Eb-selejtezőn, végül 3:1-es vereséget szenvedett, s a csoport utolsó helyén végzett.