Férfi röplabda NB I: döntős a Kaposvár és a Kecskemét

2014.03.11. 20:58
A változatlanság gyönyörködtet, avagy ahogy 2008 óta mindig, zsinórban hetedszer is Kaposvár–Kecskemét döntőt rendeznek a férfi röplabda NB I-ben, miután az elődöntő keddi, harmadik mérkőzésein mindkét együttes simán győzött a BME-MAFC és a Dunaferr ellen.

„Mindhárom elődöntős meccs között keményen edzettünk, ez meg is látszott a játékunkon – mondta a Dunaújváros elleni harmadik győzelem után Nacsa Gábor, a Kecskemét ütője. – Fáradtabbak voltunk a kelleténél. A Dunaferr nagyon megnehezítette a dolgunkat, de éppen ezért remek felkészülést jelentett számunkra ez a párharc a döntő csatáira.”

A Kaposvárból ezúttal is hiányzott Geiger András: a csapatkapitány ugyan nekivetkőzött, de csak a bemelegítésnél segített társainak.

„Bár a húzódásom kezd rendbe jönni, még pihentetem a lábam, hogy a döntőre teljesen rendben legyek. Idegenben is nyert nélkülem a csapat, remélem, ezúttal sem lesz gond” – mondta a harmincöt éves rutinos nyitásfogadó ütő még a mérkőzés előtt. Nem is lett, 67 perc alatt született meg a hazai győzelem, egyben a továbbjutás is.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK

FINO KAPOSVÁR SE–BME-MAFC 3:0 (17, 18, 15)
Kaposvár, 150
néző. V: Mocsnik, Bátkai-Katona
KAPOSVÁR: BOZÓKI 10, Juhász P. 12, Németh F. 11, DÁVID 17, Bokor 4, MAGYAR 4. Cs: Dömötör, Deák (liberók), Vajda 2, Csányi, Tóth I., Bögöly 2. Edző: Demeter György
BME-MAFC: Kunert 2, Szabó B. 3, Vocskó M. 1, Tamasi 8, MOLNÁR I. 8, Sow 6. Cs: Tari, Tihanyi (liberók), Tóth T. 2, Buzás, Soós I. 1, Myszoglád 1, Takács G. 3. Edző: Novák László
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:3, 8:6, 13:9, 16:10, 21:15, 24:17. 2. játszma: 5:3, 7:5, 10:10, 16:12, 20:13, 24:18. 3. játszma: 5:1, 8:2, 14:3, 18:8, 21:11, 23:15
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Kaposvár javára
Demeter György:
– Könnyebbre sikerült a mérkőzés, mint gondoltuk, természetesen ehhez kellettek agresszív nyitásaink, melyek végig meghatározták a mérkőzés menetét.
Novák László: – Egy ilyen Kaposvár ellen önbizalom nélkül, hitehagyottan még szoros mérkőzést sem lehet játszani. Azt hittem, többet tud nyújtani a csapatom. Sajnos ebben csalódtam.

GORTER-KECSKEMÉTI RC–DUNAFERR SE 3:1 (17, 24, –22, 17)
Kecskemét,150
néző. V: Bodrogi, Csizmarik
KECSKEMÉT: Török R., Csoma, FARKAS P., Szabó A., Pádár, Nacsa. Cs: Fazekas Zs. (liberó), TÓTH A., Dorcsák, Árva, Erki. Edző: Szasa Nedeljkovics
DUNAFERR: Blázsovics, Hatvany A., Szűcs Á., BANAI, Lukács, GEBHARDT N. Cs: Gebhardt Á. (liberó), Hatvany Zs., Tar, Stefanovics. Edző: Tomanóczy Tibor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 7:5, 12:8, 14:11, 19:13, 22:15. 2. játszma: 0:4, 5:6, 8:10, 15:16, 17:20, 21:22. 3. játszma: 4:6, 7:8, 14:13, 16:13, 17:18, 20:22. 4. játszma: 4:0, 8:1, 10:3, 18:9, 20:12, 22:14
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Kecskemét javára.
Szasa Nedeljkovics:
– Sikerült elérnünk, amit elterveztünk, meccset sem veszítve jutottunk a döntőbe. Kisebb sérülések nehezítették a dolgunkat, remélem, a fináléra nyugodtabban készülhetünk. Szeretnénk meglepetést okozni az aranycsatában
Tomanóczy Tibor: – Sajnálom, hogy a második szett végjátékában nem koncentráltunk jobban. Becsülettel helytálltunk mind a három találkozón, nincs miért szégyenkeznünk.