Röplabda: a Vasas nyerte meg a női Magyar Kupát

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2014.02.15. 19:17
Négy szett kellett a Vasas-Óbudának a kupagyőzelemhez
Sorozatban harmadszor nyerte meg a női röplabda Magyar Kupát a Vasas-Óbuda csapata, amely a békéscsabai döntőben 3:1-re győzte le a Teva-Gödöllőt. A bronzérmet a házigazda Békéscsabai RSE szerezte meg, a harmadik helyért 3:2-re felülmúlva az Aluprof-TF gárdáját.

Békéscsabán rendezték az idei röplabda Magyar Kupa döntőit és bronzmérkőzéseit. Először a férfiak mérkőztek a harmadik helyért, a Dág nagyon simán, 3:0-ra megverte a MAFC-ot, míg a női bronzmeccsen a hazai szurkolók legnagyobb örömére a Békéscsabai RSE öt játszmában felülmúlta a Aluprof-TF gárdáját.

A kupadöntő keretein belül került sor az idei Ülőröplabda Tesco Magyar Kupa-döntőre is, amelyet a váci Mozdulj SE játszott az alapításának idén huszadik évfordulóját ünneplő szombathelyi Sprint SC-vel. A váciak számítottak a mérkőzés esélyesének, de végül 3:2-re mégis a szombathelyiek diadalmaskodtak, akik fennállásuk első trófeáját gyűjtötték be, míg a Pest megyeiek immár harmadszor maradtak alul a kupadöntőben.

Ezután kezdődött a női kupadöntő a Vasas-Óbuda és a Teva-Gödöllő csapata között. Az angyalföldiek Miklai Zsanett vezérletével remekül kezdtek, s az első technikai szünetben már öt ponttal is vezettek (8:3). Sokáig ez a különbség is maradt a két gárda között, ám aztán elkezdtek hibázni a piros-kékek, és két pontra (14:12) feljöttek a gödöllőiek, ami után Jókai Zoltán időt is kért. Ezzel legalább annyit elért, hogy a második technikai szünetben maradt a közte kettő. Ezután viszont beindult a Vasas-henger, s 19:14-nél a gödöllőiek újdonsült edzőjének, Horváth Andrásnak kellett időt kérnie. Ezután Csengeri Petra és Szakmáry Gréta pontjaival megint egyre zárkóztak a Pest megyeiek (21:20), de ezzel el is lőtték puskaporukat, s a piros kékeknek négy játszmalabdájuk is volt, amelyből a harmadikat értékesítették (25:22).

A második játszmát a gödöllőiek kezdték jobban, s 6:3-nál az angyalföldiek időt is kértek. 7:7-nál utol is érték ellenfelüket, de az első technikai szünetben így is a Gödöllő vezetett. 10:10-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de ekkor Szakmáry bombái ültek, és hárommal is elmentek a fehér mezesek. 14:14-nél azonban megint egyenlő volt az állás, de a technikai szünetben megint kétpontos gödöllői vezetést mutatott az eredményjelző (14:16). 18:18 után a Vasas először jutott vezetéshez, majd meg is léptek hárommal (22:19), s 24:21-nél megint három játszmalabdájuk volt, amelyből a másodikat egy hosszú szervának köszönhetően ki is használták (25:22).

A harmadik szettben 1:3-ról szereztek sorozatban négy pontot az angyalföldiek, de a technikai szünetben egy Széles Petra-bombával megint a gödöllőiek vezette 8:7-re. Nem igazán működött a gödöllőiek nyitásfogadása, amit a piros-kékek kíméletlenül ki is használtak, viszont ők is sokat hibáztak, így a második technikai szünetben is a Teva vezetett, csak már négy ponttal (12:16). Nagyjából maradt is ez a különbség a végjátékig, amikor négy játszmalabdához is jutottak, amelyből azonban csak a negyediket tudták értékesíteni (23:25).

A negyedik játszmában ugyan a gödöllőiek szerezték az első pontot, de aztán 5:2-es Vasas-vezetésnél Horváth András időt is kért. Azonban az angyalföldi henger ekkor megállíthatatlan volt, s a technikai szünetben már hattal is mentek a piros-kékek. Ekkor Miklai mellett már Tálas Zsuzsanna, Stefanik Orsolya és Vacsi Evelin is remekelt, a gödöllőieknek meg szinte semmi sem sikerült, így a második technikai szünetre már kilencre nőtt a különbség (16:7).

És innen már nem volt megállás, ezt a játszmát nagyon simán hozták már az angyalföldiek – tizenhárom meccslabdából végül egy rossz adogatás után a harmadikat értékesítették (25:13) – és megérdemelten nyerték a meccset, s ezzel a Magyar Kupát is, amelyet így már sorozatban harmadszor hódítottak el.

RÖPLABDA, MAGYAR KUPANŐK, DÖNTŐ
NŐK
VASAS ÓBUDA–TEVA-GÖDÖLLŐI RC 3:1 (22, 22, –23, 13)
Békéscsaba, 1600
néző. V: Adler, Ujházi
VASAS: Vacsi 5, TÁLAS 4, MIKLAI 25, Gubicza 6, SZABÓ A. 11, STEFANIK 14. Cs: Lévai, Tóth A. (liberók), Fábián F. Edző: Jókay Zoltán
GÖDÖLLŐ: Lutter L., SZAKMÁRY 12, Hackl 7, CSENGERI 20, Mester 4, Széles 8, Cs: Lékó L. (liberó), Erdős 1, Kriegel Zs. 4, Antal A. Edző: Horváth András
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:0, 9:3, 13:7, 14:13, 20:15, 21:20, 24:20. 2. játszma: 0:2, 3:6, 8:8, 10:13, 14:17, 19:19, 22:19. 3. játszma: 5:3, 7:8, 10:9, 10:12, 12:16, 16:21, 20:24, 23:24. 4. játszma: 1:2, 8:2, 12:4, 18:8, 22:11
Jókay Zoltán:
– Nem játszottunk elég gördülékenyen, végig feszültek voltunk, nem mertek játszani a lányok. A negyedik játszmában sikerült ritmust váltanunk, és végig koncentráltak voltunk, ami nélkülözhetetlen egy döntő megnyeréséhez.
Horváth András: – Küzdésből és akaratból csak jelest adhatok csapatomnak, ez biztató a bajnoki folytatásra. Amit elterveztünk, végrehajtottuk, a negyedik játszmára viszont elfáradtunk. Ebben az eredményben még elődöm, Szalay Attila munkája van, ezért az érem őt illeti.
A 3. helyért: Linamar-Békéscsabai RSE–Aluprof-TF-Budapest 3:2 (–23, 13, –23, 12, 9)

FÉRFIAK
GORTER-KECSKEMÉTI RC–FINO KAPOSVÁR SE 3:2 (–13, 26, 22, –21, 12)
Békéscsaba, 1500
néző. V: Mezőffy, Mocsnik
KECSKEMÉT: NACSA 12, SZABÓ A. 11, TÖRÖK R. 3, Farkas P. 4, Csoma 10, PÁDÁR 23. Cs: Fazekas Zs. (liberó), Árva 5, Dorcsák. Edző: Szasa Nedeljkovics
KAPOSVÁR: NÉMETH F. 22, Geiger 21, Bokor 9, Magyar B. 6, Dávid Cs. 4, Juhász P. 3. Cs: Deák, Dömötör (liberók), Csányi, Bozóki, Tóth I. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:1, 1:6, 4:8, 7:10, 9:17, 10:20. 2. játszma: 4:1, 7:5, 11:11, 17:14, 18:17, 21:18, 21:22, 24:25, 26:25. 3. játszma: 4:3, 6:10, 14:14, 19:19, 22:19, 23:21. 4. játszma: 4:4, 7:9, 9:15, 14:17, 14:19, 18:20, 21:23. 5. játszma: 1:1, 3:1, 8:5, 10:10, 10:11, 11:11, 11:12, 13:12
Szasa Nedeljkovics:
– Nagyot játszottunk, főleg pszichésen bírtuk el a nyomást. Tíz napot készültünk a meccsre, lépésről lépésre haladtunk és végül hosszú idő után ismét Magyar Kupát nyertünk a városnak
Demeter György :– Nagyon sok rosszat tudnék mondani a játékvezetésről, ezért inkább nem szeretnénk nyilatkozni.
A 3. helyért: Dági KSE–BME-MAFC 3:0 (16, 23, 19)