BL - 6/1: A kötelező hazai pipa

2014.09.18. 08:09
Pár év kihagyás után tért vissza az AS Roma a nemzetközi porondra. De még hogy, egy igazi nagy szenzációval, egy hat gólos mérkőzéssel, egy...

Pár év kihagyás után tért vissza az AS Roma a nemzetközi porondra. De még hogy, egy igazi nagy szenzációval, egy hat gólos mérkőzéssel, egy tükörsima győzelmemmel. Pedig a találkozó előtt mélyen szkeptikus voltam. DDR eltiltott, Garcia BL rutinja még van hova fejlődjön. Ráadásul az orosz bajnok és szuperkupa győztes Moszkva, megspékelve a ruszkik gólkirályával, Doumbiaval. Finoman szólva sem vártam nyugodtan a találkozót.Pár év kihagyás után tért vissza az AS Roma a nemzetközi porondra. De még hogy, egy igazi nagy szenzációval, egy hat gólos mérkőzéssel, egy tükörsima győzelmemmel. Pedig a találkozó előtt mélyen szkeptikus voltam. DDR eltiltott, Garcia BL rutinja még van hova fejlődjön. Ráadásul az orosz bajnok és szuperkupa győztes Moszkva, megspékelve a ruszkik gólkirályával, Doumbiaval. Finoman szólva sem vártam nyugodtan a találkozót.

Ez az egész félsz nagyjából a meccs első percében elillant. Gervinho jobbról kapja center pozícióban a labdát, de ekkor még elhibázza. Majd négy perccel később éppen az elefántcsontparti, balról befelé lépve, kiváló ütemben ugratja ki Iturbet, aki drága játékoshoz méltón értékesíti első helyzetét. 1-0. A középkezdést követően, szinte egyből egy újabb támadás a jobbszélen, most Iturbe az, aki közepre jutatja a labdát, ahol Gervinho várja. Második ziccerét már nem rontotta el, 2-0.
Nem volt még este kilenc az olasz fővárosban, és máris két gólos előny birtokában volt a hazai csapat. Itt egy lélegzetvételnyi szünet következett. Maicon elügyetlenkedett egy labdalevételt a felezőnél, amivel kiugrasztotta az oroszok csatárát, aki szerencsére De Sanctis kezei közé lőtt. Ettől gyorsan visszazökkent minden a kezdeti kerékvágásba, és jöttek folyamatosan a Roma támadások.
Éppen a huszadik percbe ugrott az óra, amikor Maicon a jobb oldalon sokadik elfutását valósítja meg, tökéletesen. Annyi különbséggel, hogy most nem passzolt középre, hanem a kaput célozta. Meglephette ezzel Akinfeev kapust, mivel az röplabdás mozdulattal a saját kapujába teremtette a labdát. 3-0.
Sajnos egy ilyen álomrajt után valami negatívnak is történni kellett, Iturbe egy keményebb szerelés után a jobb lábához kapott. Sérülése miatt Florenzi váltotta idő előtt. Reméljük nem komoly a sérülése, egyelőre nincsenek információim az állapotáról. Ettől a cserétől egyébként a Roma nyomasztó fölénye nem ingott meg.
Olyannyira nem, hogy az eddig vérszegény Totti egy olyan bokapasszal ugratta ki Gervinhot, hogy jó pár hónapig nézzük majd az összefoglalókban. Afrikai gólfelelősünk nem volt rest, és levitte az alapvonalig, majd a cselét követően, amit csúnyán benyelt a jobbhátvéd, szinte önző módon nem bepasszolt, hanem laza mozdulattal a hosszú alsóba belsőzte a labdát. 4-0. Ekkor még mindig csak a 32. percben jártunk. Fenomenális élmény volt nézni… Az első félidőre jutott még egy Maicon ápolás és egy varázslatos Pjanic lövés, amit sikeresen hárított az orosz hálóőr. Négy nullás eredménnyel mentek szünetre a csapatok.
A második játékrész szinte ott folytatódott, ahol az első véget ért. Volt halvány Totti lövés, sokadik kimaradt Gervinho ziccer. Majd az ötvenedik percben egy igen tetszetős beadást varázsolt Torosidis, amit Florenzi fejelt rá Ignashevitch hátára-vállára… 5-0. Nincs ezen, mit szépíteni, kiütés. Ezt követően, és érthető módon picit lankadt a fővárosiak figyelme. Élénkülni kezdtek az orosz támadások, de túl sok veszély a kapura nem feltétlenül jelentettek.
Egy óra játék után Pjanic második nagy ziccerét is elhibázta, de ott belefért. Erre az oroszok egy nagy helyzettel feleltek, majd pár perccel később kapufáig is eljutottak keleti barátaink. A hetvenedik percben Ljajic érkezett Gervinho helyére. Némi tűzijáték a nézőtéren, két perces játékszünet, amit mindenképpen büntetni fog a szigorú UEFA. Talán kihagyható közjáték volt mindez.
Manolast Mbiwa váltotta belső védő poszton. Sok szót nem érdelem ez a csere, talán annyit, hogy pár perccel a cserét követően a oroszok szépítenek. Maicon és Mbiwa közös erővel segítve mindezt elő. Belefért. 5-1. Egyetlen dolog maradt már csak a mérkőzés végére, Astori sérülése. Egy belépő után csuklott furán a térde az olasz védőnek, aki megpróbált visszatérni, de fájdalmai nem engedték mindezt. Így végül emberhátrányban fejezte be a Garcia legénység, de ez már nem osztott-szorzott.
Csodálatos visszatérés ez a nemzetközi porondon. Emlékezetes, önbizalom növelő győzelem. A legfontosabb három pont a zsákban, így az Európa Ligás hely gyakorlatilag biztosított, de ne szaladjuk még ennyire előre. Ezzel a lendületes támadójátékkal lesz még keresnivalója a farkasoknak a csoport másik két gárdája ellen is. Kifejezetten tetszett, hogy öt nullás állásnál Gervinho egy vesztett labda után mélyen visszalép védekezni, hogy Maicon úgy biztatja Florenzit egy suta beadás után, mintha vébédöntő tizenegyes párbajához űzné a kicsit. Elbírta a csapat a második félidőben csak sétálgató Totti, vagy éppen az utolsó tíz percben az emberhátrányt.
Statisztikával nem szívesen foglalkozom, de a tegnapi találkozó bizonyítványa kiemelkedő. 67-33 a labdabirtoklási arány. 91 % volt pontos a csapat passzainak. A három római középpályás együtt többet passzolt, mint az oroszok összesen. Vagy éppen Iturbe 26 perc alatt elkövetett két gólpassz - egy gól mutatója sem mindennapi.
A csoport másik meccsén egy kései góllal nyert a München hazai környezetben 1-0-ra a City ellenében. Tovább egyelőre nem érdemes számolgatni. Jön a Cagliari hétvégén, haladni kell tovább ezen az úton a győzelem felé.

Ez az egész félsz nagyjából a meccs első percében elillant. Gervinho jobbról kapja center pozícióban a labdát, de ekkor még elhibázza. Majd négy perccel később éppen az elefántcsontparti, balról befelé lépve, kiváló ütemben ugratja ki Iturbet, aki drága játékoshoz méltón értékesíti első helyzetét. 1-0. A középkezdést követően, szinte egyből egy újabb támadás a jobb szélen, most Iturbe az, aki közepre jutatja a labdát, ahol Gervinho várja. Második ziccerét már nem rontotta el, 2-0.

Nem volt még este kilenc az olasz fővárosban, és máris kétgólos előny birtokában volt a hazai csapat. Itt egy lélegzetvételnyi szünet következett. Maicon elügyetlenkedett egy labdalevételt a felezőnél, amivel kiugrasztotta az oroszok csatárát, aki szerencsére De Sanctis kezei közé lőtt. Ettől gyorsan visszazökkent minden a kezdeti kerékvágásba, és jöttek folyamatosan a Roma támadások.

Csapatkép a kezdés előtt

A két gólvágó

Egy kis csetepaté

Csodálatos visszatérés ez a nemzetközi porondon. Emlékezetes, önbizalom növelő győzelem. A legfontosabb három pont a zsákban, így az Európa Ligás hely gyakorlatilag biztosított, de ne szaladjuk még ennyire előre. Ezzel a lendületes támadójátékkal lesz még keresnivalója a farkasoknak a csoport másik két gárdája ellen is. Kifejezetten tetszett, hogy öt nullás állásnál Gervinho egy vesztett labda után mélyen visszalép védekezni, hogy Maicon úgy biztatja Florenzit egy suta beadás után, mintha vébédöntő tizenegyes párbajához űzné a kicsit. Elbírta a csapat a második félidőben csak sétálgató Tottit, vagy éppen az utolsó tíz percben az emberhátrányt.