Rio 2016: Jogosak voltak az intések; a dán nagyon jól birkózott – Sike

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.08.14. 18:06
Lenyűgöző birkózással kezdett a riói olimpián a kötöttfogásúak 75 kg-os súlycsoportjában Bácsi Péter, ám három remek siker (9:0, 8:0, 5:0 – a második kettő klasszis ellenféllel szemben) után 1:0-ra alulmaradt a dán Mark Madsennel szemben.

A bronzéremért Bácsi az iráni Szaeid Abdvali és a vajdasági magyar Nemes Viktor vigaszági párharcának győztesével mérkőzik meg.

„A dán ötszörös világbajnoki érmes, nem egy utolsó, futottak még kategória, tavaly is második volt a vb-n. Nagyon kellemetlen stílusú birkózó. Azt kell, hogy mondjam, az intések jogosak voltak, állásból el tudta adni jobban, hogy ő akar birkózni. Állásból ő nem nagyon szokott akciót csinálni, az intésekre megy. Nagyon jól védekezett lentről is, nagyon jól birkózott. Abban bíztunk, hogy Péter meg tudja emelni, de azt is kivédekezte, sajnos így a döntő elúszott" – értékelt a vegyes zónában Sike András, a kötöttfogásúak szövetségi kapitánya.

Legfrissebb hírek

Bajcajev és Muszukajev is a vigaszágra vár a zágárbi vb-n

Birkózás
1 órája

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 12. rész: férfi kardcsapat, 1988

Egyéb egyéni
22 órája

Rekordszámú magyar kiemelttel kezdődik szombaton a birkózó-vb

Birkózás
22 órája

Losonczi Dávid: Már nem arra megyek, hogy mindenkit agyonverjek

Birkózás
Tegnap, 11:24

Szerződést hosszabbított a MOB és az MTVA

Egyéb egyéni
2025.09.10. 17:34

Minden idők legjobb veterán birkózó-világbajnokságát rendeznék meg Tatabányán

Birkózás
2025.09.08. 20:08

„De semmi teher, mi?!” – visszakérdezett a regnáló világ- és Európa-bajnok Losonczi Dávid

Birkózás
2025.09.08. 15:01

Jó hangulatban készülnek a magyarok a birkózó vb-re

Birkózás
2025.09.08. 13:30
Ezek is érdekelhetik