Rio 2016: Marosi Ádám és Demeter Bence indul öttusában

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.06.04. 14:26
A férfiaknál Marosi Ádám és Demeter Bence indulhat a riói játékokon öttusában a hazai szövetség (MÖSZ) döntése értelmében. A harmadik kvótás, Kasza Róbert tartalék.

Az már a nemzetközi szövetség (UIPM) szerdai közleménye alapján eldőlt, hogy a nőknél Kovács Sarolta és Földházi Zsófia versenyezhet a nyári játékokon, mivel a magyarok közül csak ők ketten szereztek kvótát. Ugyanakkor – amint arról Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány szombaton tájékoztatta az MTI-t – Alekszejev Tamara a nemzetközi rangsorban az első számú tartalék, így ha Kovács vagy Földházi megsérül, ő ugorhat be. Amennyiben viszont más esik ki a 36 fős mezőnyből, Alekszejev nem utazhat Rióba, mivel nemenként egy országból csak ketten indulhatnak.

A férfiaknál döntési helyzetbe került a MÖSZ, mert Kasza, Marosi és Demeter is kvótához jutott. A kapitány a választással kapcsolatban megjegyezte: az elmúlt egy év kvalifikációs versenyein elért eredmények alapján döntött a szövetség.

Az első kvótaszerző egyébként Kasza volt azzal, hogy a tavaly augusztusi, bath-i Európa-bajnokságon az ötödik helyen végzett. Az idei versenyeken viszont nem sikerült az élcsoportba kerülnie a világkupa-sorozatban, illetve a világbajnokságon.

Marosi – bár a május végi moszkvai vb-n lemaradt a döntőről – a világkupában sorozatban szállította a kiemelkedő eredményeket, Kairóban második, Rio de Janeiróban harmadik, majd Kecskeméten megint második volt, a sorozat fináléjában, Sarasotában pedig hatodik lett. Demeter a kecskeméti vk-n a dobogó harmadik fokára állhatott, emellett többször végzett a tizedik hely környékén.

Kovács Sarolta a tavalyi, kvalifikációs Eb-n csak 25. lett, de az élcsoportban kedvezően alakultak az eredmények, így a berlini világbajnokságon előzőleg – július elején – elért hatodik helye visszamenőleg még éppen kvótát ért számára. Ha ez nem lett volna, a vasárnap véget ért moszkvai vb-n is közvetlen kvótához jut, mivel aranyérmes lett, márpedig az első három hellyel egyenes ági kvalifikáció járt.

Földházi Marosihoz hasonlóan eredményesen szerepelt az idén: a vk-sorozatban Kairóban és Rio de Janeiróban negyedik, Kecskeméten, illetve az egyesült államokbeli döntőn pedig második lett, míg a vb-n nyolcadikként végzett.

Az olimpiai öttusaversenyeket három nap alatt bonyolítják le. Augusztus 18-án kerül sor a hagyományos körvívásra vagy más néven rangsoroló vívásra mindkét nem számára. 19-én a női, 20-án a férfi verseny következik a megszokott számokkal, de ekkor már csak bónuszvívás lesz az első napi sorrend alapján. A versenyeknek a Deodoro régió létesítményei – az Ifjúság Aréna, a Deodoro Uszoda és a Deodoro Stadion – adnak otthont.

 

Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 9. rész, Darnyi Tamás

Egyéb egyéni
2025.09.06. 17:13

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 8. rész, Magyar Zoltán

Egyéb egyéni
2025.09.04. 17:16

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 7. rész, Németh Miklós

Egyéb egyéni
2025.09.02. 18:09

130 éve őrizzük a lángot! – óriásplakátkampányt indított a MOB

Egyéb egyéni
2025.09.02. 10:46

Guzi Blanka: A világ mázlistája vagyok, hogy ilyen jó életem van!

Egyéb egyéni
2025.09.02. 09:21

Belák János: Ilyen eredményre van szüksége a magyar öttusának

Egyéb egyéni
2025.09.02. 07:35

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 6. rész, Balczó András

Egyéb egyéni
2025.08.31. 17:01

Öttusa-vb: egyiptomi arany a férfiaknál, Szép remek laser runnal 5. Kaunasban

Egyéb egyéni
2025.08.30. 15:20
Ezek is érdekelhetik