„Sűrű, fárasztó, de hasznos és eredményes néhány napot töltöttünk Rio de Janeiróban, ahol a MOB vezetői a szakmai irányultságuknak megfelelően tudtak információkhoz jutni akár sportszakmai, nemzetközi, sajtó-, marketing-, logisztikai vagy protokollterületen – mondta Szabó Bence a mob.hu-n. – Több helyszínt bejártunk, prezentációkon vettünk részt, egyeztettünk a szervezőbizottsággal.”
A főtitkár némi lassulás érez a létesítmények felépítése és az infrastruktúra terén, de ennek ellenére optimista.
„Amikor legutóbb Rióban jártam, a beruházások, fejlesztések gyors üteméről tudtam beszámolni. Nem értettem akkor a sajtó pánikkeltését. Most azonban egy picit mintha megtorpant volna a lendület. A helyi viszonyokat jól ismerők ezt azzal magyarázzák, hogy súlyos gazdasági és politikai problémák vannak, amik feszültséget okoznak a szövetségi kormány és Rio de Janeiro között, megnehezítve a beruházások finanszírozását. Biztos vagyok benne, hogy a brazilok megtalálják a megoldást, és a versenyekre minden, ami szükséges, készen áll majd. Láttunk már erre példát Athén esetében is, ahol 2004-ben jó olimpiát rendeztek. A riói szervezőbizottság ezen dolgozik.”
„Pozitívumként emelem ki azt is, hogy a Zika-vírussal kapcsolatos hisztériának Rióban a nyomát sem lehetett tapasztalni. A néhány nap alatt egyetlen szúnyoggal nem találkoztunk, és a Copacabanán látható sok tíz- vagy akár százezer emberen sem látszott, hogy ezzel különösebben foglalkozna.”
„A magyar sportolók szálláshelye gyönyörű környezetben található. A gyakorlatilag kész lakások – így a magyaroké is – minden igényt kielégítőek lesznek.”
Fábián László a fenntarthatóságra, gazdaságosságra való törekvést emelte ki. „Szembetűnő, hogy már Rio esetében is figyelembe vették az Agenda 2020 reformprogramot, látható, hogy a brazilok a gazdaságosságra törekednek. Az uszodakomlexumon, a teniszpályák és a kézilabdacsarnok esetében is lehet tudni, hogy a játékok után vissza fogják bontani azokat, így nem maradnak a beruházások kihasználatlanul. Nyolc-tizenkét sportág helyszíne közül talán négynek az infrastruktúrája marad meg, azok közül is több már részben korábban felépült. Az olimpiai falut úgy építik, hogy az ott található lakásokat a későbbiekben értékesíteni tudják, azok esetében is törekedtek a gazdaságosságra. A magyar csapat lakrészét illetően a MOB gondoskodik a teljes kényelemről, a légkondicionált lakásokat berendezzük hűtővel, televízióval, és még ki is dekoráljuk.”