Sébastien Loeb idén is megállíthatatlannak bizonyult Németföldön

HARANGI LÁSZLÓHARANGI LÁSZLÓ
2007.08.19. 16:22
Magabiztos győzelmet aratott a 26. Német Ralin a regnáló világbajnok Sébastien Loeb (Citroën C4 WRC). Mióta a Német Ralit világbajnoki futamként rendezik meg, azóta mindig a francia versenyző nyerte az aszfaltos futamot. Második helyen végzett a sokáig győzelemre is esélyes Francois Duval (Citroën Xsara WRC), aki a finn Mikko Hirvonent (Ford Focus WRC) és a világbajnoki pontversenyben továbbra is vezető Marcus Grönholmot (Ford Focus WRC) előzte meg.

6. Munchi’s Ford 6 pont
Remek versenyzéssel, Francois Duval hibája után semmitől sem veszélyeztetve nyerte meg a 26. Német Ralit a címvédő Sébastien Loeb.

A németországi viadalt 2002 óta rendezik meg világbajnoki futamként - azóta mindig a francia versenyző nyerte az aszfaltos futamot, immáron hatodjára. Ez volt Loeb pályafutásának 33. győzelme.

A szintén remeklő, ám győzelmi esélyeit elszalasztó belga Francois Duval is kiváló eredményt ért el. A második helyre hozta be Xsara WRC-jét, megelőzve Mikko Hirvonent, és a Ford kétszeres világbajnokát, Marcus Grönholmot.

A dobogó harmadik fokára a finn Mikko Hirvonen állhatott fel, míg csapattársa, a visszavonulását fontolgató Grönholm az utolsó szakaszon több mint másfél percet veszített, ezért a második helyről visszacsúszott a negyedikre.

A Subaru ezúttal sem szerzett sok pontot, és a háromból csupán egyetlen pilótája fejezte be a versenyt. Xavier Pons motorhiba, Chris Atkinson saját rontása miatt kényszerült ma feladni a futamot.

Petter Solberg célba ért, és úgy tűnt, az ötödik helyet is megszerezheti, ám egy tíz másodperces büntetés miatt végül csak a hatodik lett.

A világbajnoki pontversenyben továbbra is Marcus Grönholm vezet, előnye 8 pont Sébastien Loebbel szemben. A gyártóknál a Ford 41 ponttal előzi meg a Citroën együttesét, így ha a francia márka magáénak szeretné a konstruktőri címet, nagyon kemény feladat vár rá a hátralévő hat idei versenyen.

A WRC soron következő futama az Új-Zéland-rali, amely különösen izgalmasnak ígérkezik. Tavaly Grönholm nyerte a murvás futamot, és bár korábban már háromszor is győzni tudott a versenyen; 2005-ben Loeb diadalmaskodott, míg 2004-ben Petter Solberg végzett elsőként Új-Zélandon.