Grönholm fölényes győzelemmel zárta az évet

HARANGI LÁSZLÓHARANGI LÁSZLÓ
2006.12.03. 15:25
Marcus Grönholm (Ford Focus WRC) a harmadik napon vétett hibája ellenére is fölényes győzelmet aratott a 62. Brit-ralin. Ez a diadal azt jelenti, hogy a Ford 27 év után tudott újra nyerni brit földön. Pályafutása legjobb eredményét könyvelhette el a másodikként végző Manfred Stohl (Peugeot 307 WRC), míg a verseny négyszeres győztese, Petter Solberg (Subaru Impreza WRC) a harmadik dobogós helyet szerezte meg. Ezzel befejeződött a 2006-os rali-világbajnokság.
Marcus Grönholm hét futamgyőzelemmel zárta a szezont, de Sebastien Loeb balesete után ellenfél nélkül maradt
Reuters
Reuters

Noha a 62. Brit-rali zárónapján a norvég Petter Solberg mindent megpróbált, hogy visszaszerezze második helyét, a futamot magabiztosan vezető Marcus Grönholm nagy nyugalmában pedig még hibázott is, számottevő változás már nem történt a mai négy gyorsaságin.

Grönholm hiába vétett 23 másodpercet jelentő hibát a tizenötödik etapon, így is fölényes győzelmet aratott a 2006-os Brit-ralin.

Második helyet ért el, és ezzel pályafutása legjobb eredményét szerezte meg az osztrák Manfred Stohl. A Peugeot pilótája végig nagy harcban volt az utóbbi négy Brit Nagydíjat megnyerő Solberggel, ám a norvég hibáinak köszönhetően végül könnyedén szerezte meg a második helyet.

A Kronos Citroën csapatánál a Sébastien Loeböt helyettesítő Xavier Pons érte el jobb eredményt: a spanyol pilóta az ötödik lett.

Bútor Róbert a harmincadik helyen zárta a viadalt.

Marcus Grönholm ezzel a diadalával idén összesen hét győzelmet szerzett, és az összetettben mindösszesen egy ponttal zárt Sébastien Loeb mögött. Persze, azt Grönholm is tudja, hogy a háromszoros világbajnok francia az évad egynegyedéről hiányzott válltörése miatt.

A vb-bronzérem Mikko Hirvonené lett, míg a negyedik helyet a mai jó eredményével Manfred Stohl szerezte meg. Ötödikként zárta az évet Daniel Sordo, míg Petter Solberg hatodikként végzett a világbajnoki összetettben.

A WRC 2007-es idényében újra tizenhat futam várja majd a résztvevőket, azonban olyan új helyszínekkel, mint Norvégia, Portugália vagy Írország. Az idénynyitó ezúttal is a január 19-21. között rendezett Monte-Carlo-rali lesz.

62. BRIT-RALI (17 SZAKASZ, 355,92 VERSENYKILOMÉTER)