Rali: Szalay 24 órás viadalon indul

Vágólapra másolva!
2006.11.22. 12:05
Címkék
A kilencedik Dakar-ralijára készülő Szalay Balázs (képünkön) a hét végén egy 24 órás viadalon áll rajthoz Portugáliában. Ez csak azért meglepő, mert bár a pálya-szakágakban (gyorsasági autó, gyorsasági motor) gyakoriak az efféle megbízhatósági versenyek, a terepraliban meglehetősen szokatlanok.
Nos, a portugálok (talán a sprint Európa-kupa futamuk sikerén felbuzdulva) vállalkoztak a rendezésre, és érdeklődés is van: 72 autós egység adta le a nevezését.

Az "egység" kifejezés indokolt, hiszen annak ellenére, hogy ebben a műfajban nincs navigátor (pénteken a versenyzők bejárhatják a 17 kilométeres pályát amelyen köröznek), minden csapatban két-három, esetleg négy pilóta van, akik maximum három óránként váltják egymást.

"Azért veszek részt a versenyen, mert ez a fajta megméretés is nagyon érdekel - mondta Szalay Balázs. - Remek erőpróba, a januári Dakar-rali előtt pedig jó tréning egész éjszaka autózni, még ha váltjuk is egymást."

Szalay Balázs a cseh terepralibajnok Miroslav Zapletal és a szintén cseh Zdenek Porizek csapattársa lesz a szombat déltől vasárnap délig tartó viadalon.
Legfrissebb hírek

Felejthető találkozón növelte győzelmi sorozatát a Denver – videó

Amerikai sportok
10 perce

A formaidőzítést is tesztelik puskásaink a vb-n

Egyéb egyéni
19 perce

Hős lett a Puskás kapusa: három tizenegyest védett az ifi BL-mérkőzésen Bozó Mirkó

Labdarúgó NB I
33 perce

A harmadik helyen áll a Pavlova, Sviatchenko páros a rövidprogram után Oszakában a műkorcsolya GP-n

Téli sportok
45 perce

Női kézi: néhány nappal az érdi vereség után kirúgta edzőjét a Fradi BL-ellenfele

Kézilabda
51 perce

Bozsik Józsefre emlékezett fia, életrajzírója és a családi barát

Magyar válogatott
1 órája

Erdei Zsolt: A nevelőedzői szerep az egyik legnehezebb

Utánpótlássport
1 órája

NS-képeslap: hiánypótló atlétikai komplexum Nyíregyházán

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik