Van Gaal - lesz csapat is???

2113961 21139612113961 2113961
Vágólapra másolva!
2014.09.05. 08:09
Születésnap ide, gyönyörű őszi táj oda, a szeptember soha nem tartozott a kedvenc hónapjaim közé a tanévkezdés miatt, de legalább lezárul...

Születésnap ide, gyönyörű őszi táj oda, a szeptember soha nem tartozott a kedvenc hónapjaim közé a tanévkezdés miatt, de legalább lezárul végre ilyenkor az átigazolási szezon, s újra a labdáé a főszerep. Köttettek szenzációs és felesleges üzletek is a nyáron, ami tény, hogy ekkora pénzszórás még sosem volt a nagy európai bajnokságokban, mint idén. Volt értelmük? Erre majd az idő megadja a választ, mindenesetre rövid áttekintőmben a négy élbajnokságra, illetve a Mennyeire fókuszálok! Suarez, Kroos, Evra, Torres és a többiek…Születésnap ide, gyönyörű őszi táj oda, a szeptember soha nem tartozott a kedvenc hónapjaim közé a tanévkezdés miatt, de legalább lezárul végre ilyenkor az átigazolási szezon, s újra a labdáé a főszerep. Köttettek szenzációs és felesleges üzletek is a nyáron, ami tény, hogy ekkora pénzszórás még sosem volt a nagy európai bajnokságokban, mint idén. Volt értelmük? Erre majd az idő megadja a választ, mindenesetre rövid áttekintőmben a négy élbajnokságra, illetve a Mennyeire fókuszálok! Suarez, Kroos, Evra, Torres és a többiek…


Premier League

A címvédő Manchester City kerete nem változott jelentősen, ami az előző bajnoki cím ismeretében érthető, mégsem az, ha látjuk, a nagy riválisok mennyire belehúztak. Manchester kék felébe Bacary Sagna ingyen, Frank Lampard pedig kölcsönbe érkezett, Mangala pedig a Portótól, ezzel szemben a legnagyobb távozó talán Lescott és Negredo. Az elmúlt évek nagy költekezései után számomra meglepő, hogy nem lőtt egy nagy vadat se a City, igaz, Radamel Falcao esetében nem jártak ettől messze, de végül a rivális Unitednél kötött ki. Nem a kolumbiai gólzsák az egyetlen, aki annak ellenére Manchester vörös felébe költözik, hogy idén csak playstationon játszhatnak majd nemzetközi kupamérkőzést – Falcao mellett Shaw, Blind, Rojo, Herrera és di Maria is minőségi igazolások (a csapat átalakulását jelzi, hogy eközben Vidics, Ferdinand, Evra, Nani, Chicharito és Welbeck távozott a régi motorosok közül). Ami nem sikerült David Moyesnak tavaly, összejött Van Gaalnak, vagyis a keret megerősítése, igaz, egyelőre az eredményeken ez nem látszik: a United több mint 30 éve nem kezdte ilyen rosszul a szezont. Három meccsen két pont, közben egy csúnya 0-4 a Ligakupában egy harmadosztályú csapat ellen – a lapátra tett exmenedzser most dörzsölheti a tenyerét. Van Gaalt azért nem féltem, a vb-n is kiderült, mennyire profi, s ha összeszoknak a játékosai, bajnokesélyesek lehetnek – a nemzetközi porondra idén nem kell figyelniük, koncentrálhatnak arra, hogy megtépázott renoméjukat helyrepofozzák. A United legnagyobb ellenfelének a Chelsea-t gondolom, akik szintén aktívak voltak a piacon, s többek mellett felvásárolták a BL döntős Atletico Madridot (Courtois kölcsönből jött vissza, Filipe Luis és Diego Costa nem…), elcsábították a Barcelonában létszámfelettivé váló Fabregast, Drogba pedig szíves örömest tért vissza kedvenc menedzseréhez. Az Evertontól kapott három gól nem kevés, elöl viszont hatot rámolt be a Chelsea annak a Tim Howardnak, aki a vb-n fenomenálisan védett, s ez több, mint biztató a jövőre nézve… Az Arsenal sem erősített rosszul, Barcelonából Alexis Sanchez, Manchesterből Wellbeck, Newcastle-ből Debuchy, a Nice-től pedig a kolumbiai kapus, Ospina érkezett – a csapatkapitány Vermaelen az, aki hiányozhat majd, rajta idén már gránátvörös kék szerelést keressünk. A Liverpool eladta góllövő bajkeverőjét, s vett helyette egy másikat: ha Mario Balotelli másodszor is befuccsol Angliában, sose mossa le magáról a „lúzer” jelzőt. Mindig, mindenhol sokat várnak tőle, de eddig még sehol nem volt igazán vezér, épelméjűsége pedig megkérdőjelezhető... Alig várom Diego Costa és Mario barátunk első találkozását majd a Chelsea-Poolon. Nem rossz focisták, de egy kapa mindkettejük kezében jobban állna…

Még egymás ellen, válogatott mezben di Maria és Falcao...


Primera Division

Ahogy az várható volt, az Atletico Madrid nem tudta megtartani legnagyobb értékeit, mégsem mondanám, hogy gyengültek volna a „matracosok”. Stílusában és gólérzékenységben Mario Mandzukic képes lesz pótolni Diego Costát, s tehermentesítésként érkezett hozzá még Griezmann is a Sociedadtól, valamint Alessio Cerci Torinóból – igaz, Diego és David Villa pótlására kellenek is a minőségi emberek. Ennek ellenére kizártnak tartom, hogy Simeone gárdája megismételje a tavalyi csodát: Hispánia földje idén a Real Madrid vagy a Barcelona játszótere lesz. Az igazolásokat és az eddigi eredményeket nézve inkább a katalánokat mondanám első számú esélyesnek, de hála Istennek hosszú még a szezon… Utolsó pillanatban csak jött egy csatár Madrid szebbik felébe, a mexikói Chicharito, aki még Benzemább, mint az eredeti, így legalább lesz Benzemának posztriválisa – de a minden madridistában kialakult űrt, melyet di Maria és Xabi Alonso eladása okozott, aligha fogja pótolni… A Sociedad ellen csúnya vereségbe szaladtunk bele a hétvégén, s az Atletico ellen a szuperkupát is elveszítettük – ezek intő jelek, de Toni Kroos és James Rodriguez eddigi játékát látva nem reménytelen a helyzet… Barcelonába minden posztra minőségi játékosok érkeztek. A kapuba ter Stegen (Mönchengladbach) és Claudio Bravo (Sociedad), a védelembe Vermaelen (Arsenal) és Mathieu (Valencia), a középpályára Rakitic, előre Suarez, aki egyelőre még eltiltását tölti. Jobb lesz idén a Barca, mint tavaly volt, s szimpatizánsai számára jó hír, hogy az eddigi két fordulóban nem kaptak gólt, s egy-egy debütáló fiatal is gólt szerzett náluk.

A show folytatódik...

Bundesliga

Mint általában, az átigazolási időszak itt is csendesebb mederben zajlott. A Bayern már féléve folytatta a Dortmund leépítését Lewandowski megszerzésével (ugye még tavaly kezdte a vb-t eldöntő Mario Götzével), ám ennek az volt az ára, hogy Mandzukicsnak mennie kellett. A horvát előtt Mario Gomezre is ez a sors várt – hát igen, mindig lesz jobb. Madridba miért nem érkezik már végre valaki minőségi Benya helyére??? Javi Martinez súlyos sérülése miatt nagy szükség volt Xabi Alonsóra, s a védelem is erősödött – ettől függetlenül nem kezdte túl imponálóan a szezont a rekordbajnok, a két meccs utáni három rúgott gól legalábbis nem túl sok. Ettől függetlenül ebből alighanem sima címvédés lesz, holott a Borussia sem igazolt rosszul a nyáron. Második „saját terméke” sem tudott külhonban érvényesülni (Sahin Madridból, Kagawa Manchesterből sírta vissza magát), a csatársor pedig az olasz gólkirállyal (Ciro Immobile) és egy, a vb-t is megjárt kolumbiaival (Adrián Ramos) erősödött. A legnagyobb erősítés mégis, azt hiszem az, hogy Hummels-t és Reus-t is sikerült megtartani, pedig mindkettejüket körbeudvarolta szinte egész Európa. A Schalke egy Szalaival gyengült, de talán túl fogják élni ezt Gelsenkirchenben – Ádámunk viszont eddig mindkét meccsén játszott a Hoffenheimben a válogatottal ellentétben, a nyitófordulóban be is talált. Stieber Zoltán személyében lesz még egy honfitársunk az élvonalban, más kérdés, hogy a Hamburggal nem lesz sokkal könnyebb bent maradnia, mint tavaly a Fürth-tel…

Már két éve barátkoztak, pedig akkor még nem is játszottak egy csapatban...

Serie A

A Juventus legutóbbi három bajnoki címe idején Antonio Conte kormányozta a hajót, de ő máig sem egészen tisztázott körülmények között lelépett a felkészülési időszak kezdetén, majd gyorsan szövetségi kapitány lett – hiába rendelkezik a Juve a legerősebb kerettel szerte Itáliában, Massimiliano Allegri személye nem garancia a sikerre. Patrice Evra új kihívásokra találhat Torinóban, Manchesterben éveken keresztül csúcsszintet hozott – ugyanez nem mondható el Alvaro Moratáról, akiért úgy csengetett le 20 millát a Juve a Real Madridnak, hogy a negyedét is csak jóindulattal éri. A dobogóért valószínűleg idén is az AS Roma és a Napoli fog csatázni (előbbinél Iturbe és Ashley Cole, utóbbinál Michu és de Guzman talán a legnagyobb érkező), de vélhetően a milánói csapatok is versenyképesebbek lesznek, mint tavaly. Az Inter megvált BL győztes utolsó mohikánjaitól, Zanetti visszavonult, Cambiasso és Milito pedig körön kívülre került – Nemanja Vidics viszont nagy erősítés lehet a védelemben. Az AC Milan nagyon jól járt Diego Lopezzel, már az első fordulóban büntetőt hárított, s Balotelli helyére érkezett Fernando Torres kölcsönbe. El Ninonak a Chelsea színeiben voltak ugyan fellángolásai, de a fonalat nagyjából akkor elveszítette, mikor Liverpoolból eligazolt. Torres liverpooli énjét hozhatja vissza Milánóban, Balotelli Milánót elhagyva teljesedhet ki Liverpoolban – hát nem csodálatos ez a körforgás? :)



Nehéz lesz megszokni???

Mielőtt a Mennyeire térünk, nézzünk egy álomcsapatot a nyári igazolásokból! (Hogy ez a legerősebb-e, nyugodtan vitázhattok…)

Diego López (AC Milan) – Nemanja Vidics (Inter), Vermaelen (Barcelona), Patrice Evra (Juventus) – di Maria (Manchester United), Toni Kroos (Real Madrid), Rakitics (Barcelona), Cesc Fabregas (Chelsea) – Falcao (Manchester United), Lewandowski (Bayern München), Luis Suarez (Barcelona)

Mennyei Bajnokság

Alig kezdődött el a szezon, de a Vidi gyakorlatilag már bajnok – klub legyen a talpán, aki megállítja a fehérváriakat. Messze nekik van a legerősebb keretük, a Calatayud – Juhász Roland – Gyurcsó Ádám – Kovács István – Nikolics Nemanja vonal félelmetesen erős. A győri támadógépezetről is ezt gondoltam, de Priskin és Rudolf se játszanak eddig csúcsformában, Varga Rolandról pedig még nem is beszéltünk. Az Üllői úton felépült az új stadion, s lassan a csapat is kész lesz; sajnos három legnagyobb értékét a nyáron elveszítette a klub (Besic, Jenner és Leonardo), Gerával viszont sokat nyert, s még az is lehet, hogy belga válogatott játékos érkezik Lamah személyében a zöldekhez. Az alsóház csapatai közül engem a Nyíregyháza sorsa érdekel leginkább, a Pápa elleni 3-0 nagyon jól néz ki, ha Bajzáton kívül más góllövőink is lesznek, nem lesz gond a bent maradással… Nem tudom az oddsokat, de nem kaszálhatott sokat az, aki arra fogadott, hogy Pápán lesz a szezon első edzőváltása, a tulajdonos, Bíró Péter ugyanis nem a türelméről híres. Mátyus János azonban önként mondott le, s egyelőre az okokat se tudjuk. Kár érte…

Most vagy soha?

Eredetileg külön poszttal szerettem volna beharangozni az Európai-bajnoki selejtezőket, de rájöttem, hogy nem lesz rá időm nincs értelme. Soha vissza nem térő ajándékot kaptunk a Sorstól, de én egyre inkább kételkedem abban, hogy élünk ezzel a lehetőséggel, s kijutunk végre egy világversenyre. Nem kaptunk verhetetlen ellenfeleket. Románia, Görögország, Finnország, Észak-Írország és Feröer szigetek ellen normális esetben akár a csoportelsőséget is meg lehetne célozni. De mások a körülmények és más a realitás is. A magyar futball minden baja, nyűge benne volt a Loki európai „menetelésében”, ahogy kiesett a Bate Boriszov és a Young Boys ellen is. Mélyen van minden szempontból a magyar futball, hiába a sok impozáns stadion, és a szokásosnál is pesszimistább vagyok az esélyeket illetően. Egy éve péppé vertek minket a románok és a hollandok. Akkor inkább láttam fényt az alagút végén, mint most, mikor még el sem kezdődött semmi. Pintér Attila alkalmatlan a szövetségi kapitányi posztra, az NB1, bár szeretjük, de szintén alkalmatlan arra, hogy a válogatott keretünk 80%-át adja, legjobb csatárunk lemondta a válogatottságot, s a felkészülési meccseink sem adnak okot a bizakodásra. Mit is várunk? 24 csapatosra bővül az EB mezőnye, s még a csoportharmadiknak is lesz esélye kijutni. Nagyon jó lenne, de nyögvenyelős lesz...

Ne legyen igazam, célozzuk meg Franciaországot!!! HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik