A Serie A 25. fordulójában a Napoli hazai pályán 1–1-et játszott az Interrel.

Napoli:
Ospina – G. Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mário Rui – Lobotka, Fabián (Anguissa, 74.) – Politano (Elmasz, 26.), Zielinski (Juan Jesus, 84.), L. Insigne (Unasz, 84.) – Osimhen (Mertens, 84.). Vezetőedző: Luciano Spalletti
Inter: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Dimarco (D'Ambrosio, 90.) – Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu (Ar. Vidal, 83.), Perisic – Dzeko, Lautaro Martínez (Alexis Sánchez, 83.). Vezetőedző: Massimiliano Farris (Simone Inzaghi eltiltott)
Gólszerző: L. Insigne (7. – 11-esből), ill. Dzeko (47.)

Ezen a mérkőzésen találkozik a múltam, a jelenem és a jövőm – mondta a Nápoly mestere, Luciano Spalletti az Inter elleni rangadó előtt, utalva arra, hogy nem is olyan régen még a milánói csapatot vezette, ahonnan rossz szájízzel jött el, mert 2019-ben kirúgták, majd utóda, Antonio Conte azonnal egy 200 millió eurós átigazolási büdzsét kapott.

Spaletti feltűnően nyugodtan nézte a mérkőzést az első félidőben, holott az minden volt, csak nem egykedvű, örök eső módra hulló és színtelen.

Sőt olykor kifejezetten tarka: Stefan de Vrij összehozott hamar egy büntetőt a hazaiaknak, amelyet Lorenzo Insigne értékesített, majd a hazaiak csapatkapitánya, aki ezzel a találattal megelőzte a Napoli örök góllövőlistáján a nagy Diego Maradonát, nem sokkal ollózott az ötösről a léc fölé.

Piotr Zielinski lövése a kapufa tövén csattant, ezt követően Samir Handanovic több nagy bravúrt is bemutatott.

A támadásban nem volt ilyen jó az Inter, igaz, Kalidou Koulibaly mesterien futballozott. Edin Dzeko így is helyzetbe került kétszer: először picit pontatlan volt a fejese, másodszor nagyon pontatlan, de éppen elé pattant vissza a labda, és közelről lábbal már nem hibázott.

Koulibaly ezúttal nem állt a helyzet magaslatán.

A mérkőzés végén már nem kockáztattak a felek, igen unalmasan kezdődött a hajrá, és így is ért véget.

Nyertese volt azért az iksznek: a Milan egy győzelemmel a tabella élére ugorhat!

KORÁBBAN
Lazio–Bologna 3–0 (Immobile 13. – 11-esből, Zaccagni 53., 63.)

KÉSŐBB
20.45: Torino–Venezia (Tv: Sport2)

VASÁRNAP
12.30: Milan–Sampdoria (Tv: Sport2)
15.00: Empoli–Cagliari
15.00: Genoa–Salernitana
15.00: HellasVerona–Udinese (Tv: Sport2)
18.00: Sassuolo–Roma (Tv: Sport2)
20.45: Atalanta–Juventus (Tv: Sport2)

HÉTFŐ
20.45:
Spezia–Fiorentina

November óta ma kapott először gólt idegenben az Inter, akkor De Vrij vétett öngólt. Ma ő hozta össze a büntetőt.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Lobotka ívelése sem sikertörténet.

90+4. perc Barella 14 méteres ollózása nem az igazi. Kirúgás.

90+3. perc Sánchez következő kornere kapuscsemege.

Titkos fegyver lett volna. Fabián három gólt lőtt már az Internek, ez egyéni rekordja.

90+1. perc Sánchez szöglete nagyon rossz.

Juan Jesus anno 142 meccset játszott az Interben.

90. perc Dimarco le, Danilo D'Ambrosio be.

Öt perc a ráadás!

89. perc Jesus szereli a jobb szélen meginduló Dumfriest, jöhet az első Inter-szöglet!

86. perc
Perisic veszélyesen ad be balról ballal, kifejeli a labdát középről Di Lorenzo, kontra, de Lobotkát szereli a felezőnél... a visszarohanó Perisic!

84. perc Dries Mertens, Adam Unasz és Juan Jesus be, Osimhen, Insigne és Zielinski le.

83. perc Alexis Sánchez és Arturo Vidal be, Martínez és Calhanoglu be. Nem ment ma nekik.

82. perc Sánchez 8 perce áll a pálya mellett, nem tud bejönni.

80. perc Nincs nagy iram, olaszos egy egy lesz a vége?

80. perc Insigne lő jobbal kapura 17-ről, Skriniar könyökéről a jobb alsó felé pattan a labda, de fogja azt Handanovic.

78. perc Insignét lökik picit, megy a nagy reklamálás.

74. perc Zambo Anguissa be, Fabián le, előtte Koulibaly kétszer is tanári módon szerelte a meginduló Dumfriest.

69. perc Rui balról érkező beadása és De Vrij bakija után Elmasz kissé jobbról, három lépésről a remekül kimozduló kapusba lő, az Insigne-kornert hatról a jobb sarok mellé fejeli Rrahmani.

69. perc Hosszasan ápolják a védőt a pályán...

64. perc Dimarco ellöki Di Lorenzót, majd véletlenül megtapossa a kezét.

63. perc Dumfries lendületesen megindul, de az ötösön találkozik Koulibalyval, Barella a 16-os elől majdnem átrúgja a labdát egy stadion melletti kis utcába, ahol remek, vékonytésztás pizzát készítenek.

61. perc Insigne forgat balra Ruinak, a beadásba beleér Skriniar, így az éppen magas középen a gólra éhes Osimhennek.

60. perc Marcelo Brozovic felrúgja becsúszva Zielinskit, sárga lap. És eltiltás.

A Napoli sorozatban az 5. bajnokiját nyerheti meg, háromszor gólt sem kapva.

59. perc
Le kell majd cserélni Ospinát? A bal lába fej, az orra is vérzik picit. De folytatja.

57. perc
Koulibaly nagyot ment Perisic beadása után Dumfries elől, aki összeütközik aztán a kapussal. Ápolás.

55. perc MEKKORA VÉDÉS! Barella bakija után Osimhen jobbal kapura lő az ötös jobb sarka elől, kilenc méterről, bal lábbal kirúgja a labdát a rövid alsó sarok elől Handanovic!

53. perc Zielinski passzát Osimhen jobbal kapura rúgná 16-ról, hátulról szereli az utolsó pillanatban Dumfries.

50. perc Frusztrálta a gól a Nápolyt, nem megy most a hazaiaknak.

47. PERC GÓLLAL! EDIN DZEKO indítja a jobb szélen meginduló Martínezt, aki jobbal bead, Dzeko tízről nagyon rosszul találja el fejjel a labdát, de az Di Lorenzóról visszapattan elé, a bosnyák két méterről, kissé jobbról a léc alá lő. A labda milliméterekkel ment el a vetődő Ospina szemöldöke előtt, majd a lécről pattant a gólvonal mögé. 1–1!

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

45. perc Osimhen elesik, Skriniar kirúgja a labdát oldalra. Az ék erre feltámad, a bekk lökte őt picit, Osimhen meg odakönyökölt...

42. perc Dumfries jobb oldali beadása veszélyes, de nem érik el az ötösön végül a gólra éhesen berobban Dzekóék a labdát.

A Napoli előző 15 hazai meccséből csak 1-szer kapott ki az Intertől, 2020 elején.

41. perc
Egyre jobb az Inter, de újabb helyzete nincs. Azaz második.

38. perc Koulibaly mesterien szereli a jobb szélen Dumfriest, becsúszva. Más liga... De Vrij felrúgja Osimhent, sárga lap nincs.

37. perc Lorenzo Insigne elesik Perisic mellett, és kap egy sárga lapot reklamálásért.

37. perc Helyzet ez is, sőt ziccer, de Perisic jobb oldali beadását Dzeko öt méterről a kapushoz fejeli!

A vendégtábor

35. perc Barella beadását rossz helyre fejeli Elmasz, de Martínez középre fejelt labdája a hazai kapusé. Ospináé.

Beérte...

(Kép: MilesOfPebbles/Reddit)

30. perc DETTÓ,
Insignéről Osimhen elé pattan a labda, aki ballal 12-ről nem sokkal lő a léc fölé, középről, De Vrij közbelépése nagyon kellett. Szöglet... Insigne beadását Rrahmani nem sokkal csúsztatja a bal felső mellé fejjel az ötös rövid sarkáról.

29. perc FÖLÉ, Di Lorenzo beadását nem tudja elrúgni De Vrij Osimhen elől, Skriniar lyukat rúg, Insigne az ötösről jobbal a léc fölé ollóz!

28. perc Elmasz passzából Osimhen jobbal az oldalhálóba lő az ötös jobb sarka és De Vrij elől.

26. perc Eljif Elmasz a pályán. Szélső helyett középső középpályás. Politano 63 meccsen 12 kanadai pontot szerzett anno az Interben, amely 21.1 millió euróért vette őt a Sassuolótól, 400 ezerért többért adta tovább a Nápolynak.

25. perc Politano jelzi, nem bírja már tovább. Dumfries beadása pocsék.

Az Inter az előző 7 meccsén mindig betalált a Napoli elleni bajnokiján.

22. perc
December eleje óta játszik ismét a klubban, de Koulibaly elegánsan kiengedi a labdát Barella elől. Kirúgás.

21. perc Rui odarúg Martíneznek, sárga lap nincs.

20. perc Csere le, Eljif Elmasz melegít, közben öltözik.

17. perc Politano lesérült, Barella kirúgja gyorsan a labdát. Ápolás.

A Napoli az előző 9 bajnokijából csak 1-et nyert meg az Inter ellen, utoljára 2019-ben nyert, még Carlo Ancelotti alatt.

12. perc Insigne visszagurítását Zielinski ballal a jobb oldali kapufa tövére tekeri középről, 20 méterről. MAJDNEM GÓL! Handanovic hiába vetődött.

10. perc Dumfries megindul a jobb szélen, elesik Ruiban, tovább.

Insigne: 23 meccs az idényben, 7 góllal és 6 gólpasszal. 20 meccs az Inter ellen, és ez Insigne 2. gólja!

7. PERC BENT IS VAN, LORENZO INSIGNE jobbal a jobb felső sarokba lő, Handanovicnak esélye sem volt ezt elérni.

5. perc A hazai közönség örül, spori a kis TV előtt... BÜNTETŐ!

4. perc HELYZET, Di Lorenzo jobbal milliméterekkel lő a bal felső sarok mellé. DE 11-es lesz? Osimhen lábát egyértelműen elrúgta előtte De Vrij...

2. perc Perisic bal oldali beadása éppen csak magas a kapu elé befutó Dumfriesnak!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Simone Inzaghi eltiltott bírószidás miatt. Milánói derbi...

A hazaiak kék-fehér cirkás mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A 16–4–4-es mérlegű Napoli egy pont hátrányban fogadja a 16–5–2-es mutatójú, egy meccsel kevesebbet játszó, listavezető Intert. A nápolyi gárdának decemberben volt egy rossz hazai sorozata, háromszor is kikapott, ám ezen kívül nyolc győzelmet és egy döntetlent jegyzett pályaválasztóként. Az Internazionale idegenben is rendkívül veszélyes, hétszer nyert, háromszor ikszelt, és csupán a fővárosban a Laziótól szenvedett vereséget még október közepén.
Napoli–Internazionale 2018–2019: 4–1, 0–1, 2019–2020: 1–3, 0–2, kupaelődöntő: 1–1, 1–0, 2020–2021: 1–1, 0–1, az ősszel: 2–3

Egy kis örökmérleg: 162 mérkőzés, 49 nápolyi és 71 milánói sikerrel, 176, ill. 226 rúgott góllal.

Eltiltott: Alessandro Bastoni.

A hazaiaktól Axel Tuanzebe és Hirving Lozano sérült, a vendégektől Matías Vecino, Joaquín Correa és Robin Gosens maródi.

Olaszországban rangadót rendeznek szombaton, a Serie A második helyén álló Napoli a címvédő és listavezető Internazionalét fogadja. A MILANTÓL ELSZENVEDETT bajnoki vereség után kedden a Roma legyőzésével Olasz Kupa-elődöntőbe jutott az Internazionale, amelyre szombaton ismét a bajnokságban vár erőpróba, a trónkövetelő Napoli vendége lesz. A meccs kulcsfi gurája Lautaro Martínez, az Inter argentin csatára lehet, aki a kupacsatán csak a hajrában állt be, jószerével nem volt mit kipihennie, arról már nem is beszélve, hogy a Serie A-idényben 21 találkozón szerepelve 11 gólt szerzett.

A Milan 2–1-re győzött a milánói derbin, így még szorosabbá vált a bajnoki versenyfutás. A MILAN NYERTE az Internazionale elleni derbit, miután szombat este kisebb meglepetésre 2–1-re legyőzte a listavezetőt a San Siróban. A mérkőzés hőse Olivier Giroud volt, aki a második félidő végén három perc leforgása alatt megfordította a találkozót. Ez volt a francia csatár második duplája az idényben, legutóbb augusztusban, a Cagliari ellen köszönt be kétszer. Stefano Pioli együttese így egy pontra megközelítette az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó címvédőt, még izgalmasabbá téve ezzel a bajnoki címért folytatott versenyfutást. Az Inter ezzel elvesztette a 2020 októbere óta tartó hazai veretlenségét, érdekesség, hogy akkor szintén a Milan győzte le 2–1-re, csak épp nem Olivier Giroud, hanem a jelenleg sérült (egyébként korábbi Internazionale-játékos) Zlatan Ibrahimovic duplázott.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NÁPOLY–INTER MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!