Serie A: Kean győztes góllal tért vissza a Juventusba

P. K.P. K.
2023.04.01. 22:38
Moise Kean góljával győzött a Juventus (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában a Juventus hazai pályán Moise Kean góljával 1–0-ra győzött a Verona ellen.

Az olasz Serie A 28. fordulójának szombat esti Juventus–Verona mérkőzésén az első félidő legizgalmasabb pillanata az volt, amikor a 36. percben Federico Ceccherini centikkel a tizenhatos vonala előtt szabálytalankodott, a megítélt szabadrúgásból pedig a torinóiak játékosa, Danilo a kapufát találta el, úgy, hogy a labda megpattant az egyik védőn.

A második félidőben aztán az 57. percben Manuel Locatelli remek mélységi passzából Moise Kean lőtt tíz méterről, nagy erővel a kapu közepébe. Ez volt a hatodik találata a bajnoki idényben, és így góllal sikerült visszatérnie azok után, hogy a 25. fordulóban, a Roma ellen kiállították és két meccsre eltiltották. 1–0

Az utolsó tíz percben a Veronának megvolt a lehetősége az egyenlítésre, de Filippo Terracciano távoli löketét Wojciech Szczesny nagyot nyújtózva védte, a másik oldalon pedig Bremer lábáról pattant közvetlen közelről a kapu fölé a labda.

A Juventus sorozatban az ötödik tétmeccsét és a harmadik bajnokiját nyerte meg, és az ötből negyedik alkalommal még gólt sem kapott. A Verona egymás után a hatodik mérkőzésén nem tudott győzni, és a hatból negyedszer kapott ki.