Aleksander Ceferin szerint szörnyű az olasz labdarúgás infrastruktúrája

Vágólapra másolva!
2025.05.06. 15:39
null
Aleksander Ceferin (Fotó: Getty Images)
Szörnyűnek nevezte egy interjúban az olasz labdarúgó-infrastruktúrát Aleksander Ceferin, az európai szövetség (UEFA) elnöke.

„Az olasz infrastruktúra szégyenteljes. A világ egyik legnagyobb labdarúgónemzete, amely világ- és Európa-bajnokságokat, valamint Bajnokok Ligája-trófeákat nyert, ezzel párhuzamosan pedig a körülmények messze a legrosszabbak a nagy futballországokat tekintve” – mondta a szervezet első embere annak kapcsán, hogy a San Siro Stadion körüli felújítási viták, illetve az esetleges új milánói aréna felépítése kapcsán kialakult bizonytalan helyzet miatt hiába pályáztak, az olaszok végül nem kapták meg a 2027-es BL-döntő rendezési jogát.

„Őszintén szólva kicsit már unom az olaszok megbeszéléseit az infrastruktúráról, mert mindig csak beszélnek róla. A kluboknak kormányzati és régiós segítségre van szükségük, és akkor a magánszemélyek is befektetnek majd” – jelentette ki a szlovén sportvezető.

Ceferin ugyanakkor – egyelőre – nem aggódik a 2032-es, olasz-török közös rendezésű Európa-bajnokság miatt, mert meglátása szerint az olasz kormány „meg fogja érteni, hogy tennie kell valamit.”

 

Legfrissebb hírek

Az Inter kétgólos győzelmet aratott Szardínián

Olasz labdarúgás
3 órája

Az Atalanta folytatta jó sorozatát Torinóban

Olasz labdarúgás
6 órája

Ötös lista: íme, az elitligák eddigi meglepetéscsapatai!

Minden más foci
2025.09.26. 15:21

A Genoa és a Torino is továbbjutott az Olasz Kupában

Olasz labdarúgás
2025.09.25. 22:56

A Milan egykapuzva ejtette ki a Leccét az Olasz Kupából

Olasz labdarúgás
2025.09.23. 22:55

Az AC Milan és az Inter megállapodást kötött az új stadionról

Olasz labdarúgás
2025.09.23. 16:56

A Napoli hosszabbított a válogatott szélsővel – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.09.23. 14:35

Az UEFA eljárást indított Simeone ellen a liverpooli piros lap után – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2025.09.23. 13:36
Ezek is érdekelhetik