Retegui és Lookman is duplázott, az Atalanta 34 perc alatt ízekre szedte a Veronát

M. B.M. B.
2024.10.26. 22:50
Retegui két góllal járult hozzá csapata sikeréhez (Fotó: Imago Images)
Az Atalanta 6–1-re kiütötte a Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában.

A hatodik percben kezdte el a gólgyártást a bergamói együttes, Lookman laposan középre tett labdáját a második hullámban érkező Marten de Roon bombázta a kapu jobb oldalába. Három perccel később Lookman beadása egy védőről pattant a berobbanó Mateo Retegui elé, aki a 16-os vonaláról bombázott a jobb alsóba. A második találat után öt perccel Charles De Ketelaere villant meg, a belga középpályás 15 méterről tökéletesen tekert a jobb felső sarokba.

A 29. percben az addig előkészítésben jeleskedő Ademola Lookman is feliratkozott a góllövők közé, s argentin csapattársához hasonlóan ő is a 16-os vonaláról lőtte ki a jobb alsót. A dublini El-finálé hőse öt perccel később is megillant, ezúttal De Ketelaere centerezését belsőzte az üres kapuba. A Verona becsületgólja a szünet előtt érkezett, Amin Sarr dropból lőtt óriási gólt a jobb felső sarokba.

A második félidőben visszavettek a tempóból a felek, de egy találatra még maradt energiája a Gasperini-csapatnak, De Ketelaere Reteguivel rúgatott gólt, beállítva a végeredményt. Fölényes győzelmével az Atalanta feljött (ideiglenesen) a tabella harmadik helyére, míg a Verona továbbra is az alsóházban tanyázik. 6–1

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
Atalanta–Verona 6–1 (De Roon 6., Retegui 9., 58., De Ketelaere 14., Lookman 29., 34., ill. A. Sarr 42.)