A Juventus két perc alatt lerendezte a Monzát; hatgólos döntetlennel zárta le az idényt a Milan

M. B.M. B.
2024.05.25. 22:50
Giroud góllal búcsúzott a Milantól (Fotó: Imago Images)
A Juventus 2–0-ra nyert odahaza a Monza ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 38. fordulójában. A késő esti meccsen a Milan 3–3-ra végzett a Salernitanával.

A Bologna pénteki veresége után a Juventus abban a tudatban léphetett pályára, hogy a Monza legyőzése esetén megelőzheti a piros-kékeket, s felléphet a dobogó alsó fokára. A torinóiak hamar dűlőre is vitték a dolgot: a 26. percben Federico Chiesa szerezte meg a vezetést (VIDEÓ ITT), majd két perccel később Alex Sandro fejelte a hálóba Fagioli szögletét (VIDEÓ ITT).

Egy kis stat: a Juventustól az idény végén távozó brazil védő három év után volt eredményes, ráadásul ez volt a 327. mérkőzése fekete-fehérben, így Pavel Nedveddel közösen vezeti a klub légiósainak örökranglistáját (forrás: Tuttosport).

A továbbiakban – noha a vendégek is becsülettel próbálkoztak – több gól nem született, így a Juventus a Bolognát megelőzve feljött a harmadik helyre. A torinóiak bronzérme viszont még így sem biztos, mert a két meccsel kevesebbet játszó Atalanta két győzelem esetén megelőzheti a „zebrákat”.

Ha a Juventus két perc alatt szerzett két gólt a Monza ellen, akkor a már biztos ezüstérmes Milan öt perc alatt csinálta meg ugyanezt a ligautolsó Salernitanával: a 22. percben a salernói kaput védő Fiorillo ejtett ki a kezéből egy előrevágott labdát, a közelben ólálkodó Rafael Leao pedig kihasználta az óriási hibát (VIDEÓ ITT). Öt perccel később Florenzi lőtt be az ötös vonalára egy szögletet, a pályafutása utolsó milánói meccsét játszó Olivier Giroud pedig estében, kapásból a hálóba lőtt (VIDEÓ ITT). A második félidőben Simy fejesével szépítettek a vendégek (VIDEÓ ITT), majd jött Davide Calabria, s gólra váltotta Pulisic beadását (VIDEÓ ITT). Az élvonaltól búcsúzó salernóiak alaposan megnyomták a hajrát: a 87. percben Junior Sambia lőtt laposan a bal alsóba (VIDEÓ ITT), majd Simy küldte a hálóba az élete első élvonalbeli meccsén védő (Mirantét csereként váltó) Lapo Naváról kipattanó labdát, beállítva 3–3-as végeredményt (VIDEÓ ITT).

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
Juventus–Monza 2–0 (Chiesa 26., Sandro 28.)
Milan–Salernitana 3–3 (Leao 22., Giroud 27., Calabria 77., ill. Simy 64., 89., Sambia 87.)

Vasárnapi program
18.00: Atalanta–Torino (Tv: Sport1)
18.00: Napoli–Lecce
20.45: Empoli–Roma (Tv: Sport1, körkapcsolásban)
20.45: Frosinone–Udinese (Tv: Sport1, körkapcsolásban)
20.45: Lazio–Sassuolo (Tv: Sport1, körkapcsolásban)
20.45: Verona–Internazionale (Tv: Sport1, körkapcsolásban)

Pénteken játszották
Genoa–Bologna 2–0 (Malinovszkij 13., Vitinha 59.)

Csütörtökön játszották
Cagliari–Fiorentina 2–3 (Deiola 65., Mutandwa 85., ill. Bonaventura 39., N. González 89., Arthur 90+12. – 11-esből)