Serie A: Bisseck fejese döntött, tartalékosan nyert az Inter Bolognában

2024.03.09. 19:54
Yann Bisseck fejese három pontot ért az Internek (Fotó: Getty Images)
Tovább menetel a bajnoki cím felé az Inter az olasz élvonalban (Serie A), miután 1–0-ra nyert a Bologna vendégeként a 28. forduló szombati mérkőzésén.

BOLOGNA–INTERNAZIONALE

Tetemes előnnyel áll a Serie A élén a Simone Inzaghi-féle Inter, így a tréner nyugodtan pihentethette kulcsembereit az Atlético Madrid elleni hétközi BL-visszavágóra. Ennek fényében olyan játékosok kezdték a mérkőzést a kispadon, mint Pavard, De Vrij, Dimarco, Dumfries, Arnautovic, vagy épp a házi gólkirály Lautaro Martínez. A másik oldalon a Bologna – az egykori interes Thiago Mottával a kispadon – hatmeccses győzelmi szériában volt, s a negyedik helyről várhatta az összecsapást.

A kék-feketék a mérkőzés első harmadában többször is megdolgoztatták a hazai kaput védő Skorupskit, majd félóra játék után Ferguson lövése jelezte, hogy a piros-kékek is a pályán vannak – Sommer viszont résen volt. A 37. percben két belső védő összjátékával törte meg a jeget a listavezető: Bastoni ívelt be a bal szélről, a labdát a támadásnál előrehúzódó Yann Bisseck bólintotta a rövid sarokba (VIDEÓ ITT).

A fordulás után egy sokkal támadóbb szellemű Bolognát láthattunk, Posch lövése milliméterekkel ment el a jobb oldali kapufa mellett, ezután pedig beszorult a saját kapuja elé az Inter, de igazán komoly gólhelyzet nem alakult ki Sommer kapuja előtt. A milánóiak a továbbiakban is megelégedtek a minimális előny őrzésével, ezt pedig góllal büntethette volna a Bologna, de a Zirkzee nem tudott túljárni Sommer eszén, s kihagyta a ziccert. A maradék időt – s gyakorlatilag a teljes második félidőt – cinikus célfutballal tudta le az Inter, így hiába játszottak jól a hazaiak, az Inzaghi-csapat vágta zsebre a három pontot.

GENOA–MONZA

Az utolsó szombati mérkőzés két középcsapat ütközetét hozta, a tabella felénél tanyázó Genoa és Monza között ráadásul csak három pont volt a különbség. Az első félidő – gólok tekintetében – a vendégeké volt: előbb Matteo Pessina fejelt két méterről a hálóba (VIDEÓ ITT), majd Dany Mota lőtt félollóból káprázatos gólt a hazai kapuba (VIDEÓ ITT). A fordulás után átvette az irányítást Alberto Gilardino együttese, s ennek meg is lett az eredménye. A játékrész elején Albert Gudmundsson tizenegyesét még védte Di Gregorio, de a kipattanót már bevágta az izlandi csatár (VIDEÓ ITT). Bő negyedórával később Vitinha szerzett labdát a pálya közepén, a tizenhatosig gyalogolt vele, majd ballal helyezett mértani pontossággal a jobb alsó sarokba (VIDEÓ ITT). A genovai mezőnyfölény a meccs  végéig kitartott, de gólt nem a hazaiak, hanem a vendégek szereztek: Carboni lövése kijött a kapusról, a kipattanót Daniel Maldini (a legendás Milan-védő, Paolo Maldini fia) pofozta a hálóba, beállítva a végeredményt.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ
Bologna–Internazionale 0–1 (Bisseck 37.)
Genoa–Monza 2–3 (Gudmundsson 52., Vitinha 68., ill. Pessina 8., Dany Mota 18., D. Maldini 79.)

KORÁBBAN
Cagliari–Salernitana 4–2 (Lapadula 12., Gaetano 40., Shomurodov 51., 76., ill. Kasztanosz 56., Maggiore 58.)
Sassuolo–Frosinone 1–0 (Thorstvedt 58.)