Serie A: az Empoli kapusa nagy napot fogott ki, de a Bologna csak kikaparta a gesztenyét

B. D. K.B. D. K.
2024.03.15. 22:44
A Bologna végül begyűjtötte mindhárom pontot (Fotó: Getty Images)
A Bologna 1–0-ra nyert Empoliban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójának nyitó mérkőzésén, pénteken.

Az első nagyobb gólszerzési lehetőségeket a Bajnokok Ligája-indulásért harcoló Bologna alakította ki, a félidő feléhez közeledve Elia Caprile több szép védést is bemutatott. A kiesés elkerüléséért küzdő Empoli nem tudott helyzetbe kerülni, míg a vendégek a 40. percben ismét megdolgoztatták a hazaiak kapusát. Aztán a szünet előtt M'Baye Niang lódulhatott meg ziccerben (talán lesről), de egy visszaérő védő még épp közbelépett a lövése előtt.

A 80. percben Alexis Saelemaekers szerezhette volna meg a vezetést a Bolognának, ám Caprile ezúttal is hárítani tudott. Majd pár perccel később újra megtette ezt! Egyértelműen ő nyújtotta a pályán a legjobb teljesítményt, és a végére annyira megbabonázta az ellenfeleket, hogy Riccardo Orsolini egészen közelről fölé bombázott.

Aztán mikor már elkönyveltük volna a döntetlent, a Bologna a 94. percben csak bevitte a mindent eldöntő találatát, Giovanni Fabbiant ünnepelhették a társak (0–1).

Győzelmével a Bologna megerősítette helyét a negyedik pozícióban.