Serie A: a Juventus hazai pályán kikapott az Udinesétől

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.12. 22:41
Lautaro Giannetti gólt szerzett a Juventus játékosok gyűrűjében, ezzel nyert az Udinese (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában a kiesés elől menekülő Udinese 1–0-ra nyert a bajnoki címre pályázó Juventus otthonában.

Az Inter elleni elvesztett bajnoki rangadót követően a kiesés ellen menekülő Udinese ellen javíthatott a Juventus.

A mérkőzés első helyzetére a 25. percig kellett várni, az Udinese jobb oldali szabadrúgását nem tudták kivágni a hazai védők, Lautaro Giannetti pedig lecsapott a labdára, és az ötösön belül a kapuba passzolt. 0–1

Még a félidő vége előtt jöhetett volna a Juventus válasza, de Arkadiusz Milik két ordító lehetőséget is elpuskázott. A második félidőben már betalált Milik, de gólját érvénytelenítette a játékvezető, mert a beadás közben az alapvonalon kívülre kanyarodott a labda. A Juventus hiába találta el a kaput hatszor is 14 kísérletből, gólt nem szerzett. Az Udinese 1–0-ra nyert, a Juve pedig immár három bajnoki óta nyeretlen.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Juventus–Udinese 0–1 (Giannetti 25.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Milan–Napoli 1–0 (T. Hernandez 25.)
Genoa–Atalanta 1–4 (Malinovszkij 51., ill. De Ketelaere 22., Koopmeiners 55., Zappacosta 90+10., E. B. Touré 90+13.)
Bologna–Lecce 4–0 (Beukema 5., Orsolini 27., 49., Odgaard 82.)
Monza–Hellas Verona 0–0
Fiorentina–Frosinone 5–1 (Belotti 16., Ikoné 19., L. Martínez Quarta 43., N. González 53., Barák 85., ill. Mazzitelli 66.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Roma–Internazionale 2–4 (Mancini 28., El Shaarawy 44., ill. Acerbi 17., Thuram 49., Angelino 56. – öngól, Bastoni 90+3.)
Sassuolo–Torino 1–1 (Pinamonti 5., ill. Zapata 9.)
Cagliari–Lazio 1–3 (Gaetano 51., ill. Deiola 26. – öngól, Immobile 50., Felipe Anderson 65.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Empoli 1–3 (Weissman 69.,  ill. Zanoli 23. – öngól,  Niang 88. – 11-esből, Cancellieri 90+4.)