Serie A: Retegui ollózva talált be, simán nyert a Genoa

2024.02.24. 22:40
Retegui szépségdíjas gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Az Empoli 3–2-re legyőzte a Sassuolót idegenben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának szombati játéknapján. A Monza a Salernitanát múlta felül a folytatásban, míg a késő esti meccsen simán verte az Udinesét a Genoa.

SASSUOLO–EMPOLI

A két csapat őszi ütközete hétgólos őrületet hozott (akkor a Sassuolo nyert 4–3-ra), s ebben lehetett bízni ezúttal is, egyébként egyik gárda  sem kifejezetten tündököl, a meccset a 16. és a 17. helyről várták. Nos, ezúttal már a 11. percben megszerezte a vezetést az Empoli, majd a többet próbálkozó hazaiak egy tizenegyesből egyenlítettek az 54. percben (1–1).

Ezt követően indultak be igazán az események: tíz perccel később büntetőből szerzett újra vezetést az Empoli, majd nem sokkal később jött az újabb egalizálás. A vendégek a 94. percben harmadszor is megszerezték a vezetést, ami ekkor már győzelmet ért – Simone Bastoni talált be.

SALERNITANA–MONZA

Később a Milan-verő Monza sokáig nem bírt az utolsó Salernitanával, de a hajrában nyert, ráadásul 2–0-ra.

GENOA–UDINESE

A gól nélküli első fél óra után alaposan bekezdett a Genoa, s négy perc alatt kétszer is bevette az Udinese kapuját: elsőként Mateo Retegui ollózott az udinei kapuba (VIDEÓ ITT), majd Mattia Bani bólintott közelről a hálóba (VIDEÓ ITT). A fordulás után néhány perccel Thomas Kristensen megkapta a második sárga lapját, s ezzel gyakorlatilag megpecsételődött a vendégek sorsa. A hátralevő időben is a genovaiak uralták  a játékot, de több gól nem született, maradt a kétgólos hazai siker.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Sassuolo–Empoli 2–3 (Pinamonti 54. – 11-esből, Ferrari 77., ill. Luperto 11., Niang 64. – 11-esből, S. Bastoni 90+4.)
Salernitana–Monza 0–2 (D. Maldini 78., Pessina 83.)
Genoa–Udinese 2–0 (Retegui 36., Bani 40.)
Kiállítva: Kristensen (48., Udinese)