Serie A: negyedóra alatt elintézte az Atalanta a Frosinonét

B. A.B. A.
2024.01.15. 22:40
Okkal örülhetnek az Atalanta-játékosok, ötöt vágtak a Frosinonénak (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának utolsó előtti találkozóján az Atalanta könnyed játékkal 5–0-ra legyőzte a Frosinonét.

Az elmúlt nyolc tétmeccséből csupán egyet elveszítő Atalanta a négymeccses vereségsorozattal érkező Frosinonét fogadta. A bergamói csapat egyből nekiesett ellenfelének, ésTeun Koopmeiners tizenegyesével már a nyolcadik percben vezetést szerzett. Öt perccel később jött az újabb hazai találat. Matteo Ruggeri tette a bal szélről középre a labdát, Ederson pedig kapásból a hálóba lőtt. Itt még azonban nem volt vége, egy perccel később ugyanis Charles De Ketelaere is betalált, így negyedóra alatt már háromgólos előnyre tett szert az Atalanta – eldőlt a meccs.

A Frosinone amúgy örülhetett, hogy három góllal megúszta az első félidőt, mert Ederson és Gianluca Scamacca előtt is adódott egy-egy nagy lehetőség.

A második játékrészre visszavett a tempóból az Atalanta, de így is szerzett még két gólt a hajrában. Előbb Mario Pasalic tizenhatoson belülre ívelt labdájátDavide Zappacosta mellkassal maga elé tette, majd jobbal a bal alsó sarokba tekert, a ráadásban meg Emil Holm volt eredményes, beállítva az5–0-s végeredményt.

A Frosinone újabb vereséget könyvelhet el, míg az Atalanta győzelmével feljött az ötödik helyre.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
Atalanta–Frosinone 5–0
(Koopmeiners 8. – 11-esből, Ederson 13., De Ketelaere 14., Zappacosta 83., Holm 90+1.)
KEDDEN JÁTSSZÁK
20.45:Juventus–Sassuolo (Tv: Sport 2)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Lazio–Lecce 1–0(Felipe Anderson 58.)
Cagliari–Bologna 2–1(Petagna 31., Calafiori 69. – öngól, ill. Orsolini 24.)
Fiorentina–Udinese 2–2(L. Beltran 56., Nzola 87. – 11-esből, ill. S. Lovric 10., Thauvin 73.)

Milan–Roma 3–1(Adli 11., Giroud 56., Théo Hernandez 84., ill. L. Paredes 69. – 11-esből)