Olasz Szuperkupa: könnyedén túljutott a Lazión, döntőben az Inter

S. B.S. B.
2024.01.19. 21:50
Nem bírta lelassítani a Lazio az Intert (Fotó: Getty Images)
Az Inter könnyedén, 3–0-ra megverte a Laziót a labdarúgó Olasz Szuperkupa elődöntőjében.

Az Inter az első percektől kezdve érezhetően uralta a pályát, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 17. percben ugyanis Federico Dimarco sarkalta gyönyörűen a labdát Marcus Thuram elé, aki nagyon higgadtan be is lőtte azt a hálóba. A folytatásban ugyan továbbra is tartotta agresszív stílusát a milánói gárda és rengeteg helyzetet sikerült is kiharcolnia, ezeket nem tudta pontosan befejezni, így „csak” egygólos előnnyel várhatta a második játékrészt.

A fordulás után azonban hamar megszületett a második találat. Az 50. percben egy szabálytalanságot követően büntetőhöz jutott az Inter, amit Hakan Calhanoglu értékesített is, ezzel megduplázva az előnyt, majd a 87. percben Davide Frattesi bevitte a végső találatot is.

Ezzel a győzelemmel az Inter bebiztosította a helyét a Szuperkupa döntőjében, ahol a Fiorentinát kiütő Napoli lesz az ellenfele.

OLASZ SZUPERKUPA, RIJÁD
ELŐDÖNTŐ
Internazionale–Lazio 3–0 (M. Thuram 17., Calhanoglu 50. – 11-esből, Frattesi 87.)