Serie A: kilenc emberrel is pontot szerzett a Fiorentina ellen a Roma

2023.12.10. 22:48
Tíz emberrel is kiharcolta a döntetlent a Roma (Fotó: Twitter/AS Roma)
Nem bírt egymással a Frosinone és a Torino az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Seria A) 15. fordulójának vasárnap kora délutáni összecsapásán. Később a Monza egy hajrában esett góllal győzött a Genoa ellen, a Bologna 2–1-re nyert Salernóban, míg az AS Roma 1–1-es döntetlent játszott otthon a Fiorentinával.

A Roma nagyon korán, már az ötödik percben megszerezte a veztést. Paulo Dybala tökéletesen középre ívelt labdáját Romelu Lukaku fejelte közvetlen közelről a kapuba (VIDEÓ ITT!), ezzel már az elején előnyhöz juttatva a hazaiakat. Ezt követően már inkább a Fiorentina volt a dominánsabb fél, de gólig egyszer sem tudott eljutni, hiába alakított ki rengeteg tiszta helyzetet.

A második félidő viszont nagy változást hozott, mikor a 64. percben piros lapot kapott Nicola Zalewski, így emberhátrányba kerültek a rómaiak. Ezt rendkívül gyorsan kihasználta a Fiorentina és két percre rá ki is egyenlített Lucas Martínez Quarta hátrafelé fejelős, látványos találatával (VIDEÓ ITT!). Az utolsó percekben még mindkét csapatból egy-egy játékost kiállítottak, de ennek már nem volt hatása a végeredményre – maradt az 1–1.

Két stabil középcsapat találkozott a kora délutáni összecsapáson, ráadásul a tabellán is csak egyetlen pont választotta el a két együttest. Bár gól nem született, nem volt unalmas a meccs, a Frosinone és a Torino is több lehetőséget kialakított, utóbbi kapufát is rúgott az első félidőben. A pontosztozkodás eredményeként maradt a felek között a különbség a tabellán.

A nap második mérkőzésén aztán már megtört a gólcsend, igaz, nem sokon múlott: a Monza Dany Mota 83. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Genoát hazai pályán. Ezzel három nyeretlen bajnoki után gazdagodott ismét három ponttal a vendéglátó brigád.

Kora este Salernóban 2–1-re nyert a Bologna. Az első félidőben Joshua Zirkzee duplázott (a másodiknál lecsapott egy rosszul hazatett labdára). A szünet után Simy góljával feljött egyre a hazai csapat, de egyenlíteni már nem tudott.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Frosinone–Torino 0–0
Monza–Genoa 1–0 (Dany Mota 83.)
Salernitana–Bologna 1–2 (Simy 75., ill. Zirkzee 9., 20.)
Roma–Fiorentina 1–1 (Lukaku 5., ill. Martínez Quarta 66.)
Kiállítva: Zalewski (64.), Lukaku (87.), ill. Milenkovics (90+8.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Milan 3–2
(Lookman 38., 55., Muriel 95., ill. Giroud 48., Jovics 80.)
Kiállítva: Calabria (90+3., Milan)
Hellas Verona–Lazio 1–1
(T. Henry 70., ill. Zaccagni 23.)
Kiállítva: Duda (77., Verona)
Internazionale–Udinese 4–0 (Calhanoglu 37. – 11-esből, Dimarco 42., M. Thuram 45., Lautaro Martínez 84.)