Serie A: Ibrahimovicot hiába várták; a 18 éves szerb csereként góllal debütált a Milanban

2023.12.17. 14:28
Szimics csereként beállva góllal debütált a Milanban (Fotó: Getty Images)
Az AC Milan magabiztos játékkal győzött 3–0-ra a Monza ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában. Az újdonsült vezető tanácsadó, Zlatan Ibrahimovic betegség miatt még nem lehetett ott a mérkőzésen, helyette a 18 éves szerb Jan-Karlo Szimics góllal debütálását ünnepelhette a San Siro közel telt házas közönsége. A lelátón magyarok is akadtak szép számmal, akik egy nappal korábban a klubikonnal, Franco Baresivel is találkozhattak.

Zlatan Ibrahimovic visszatér-e már vasárnap fizikai valójában a San Siróba? Ez volt az egyik kérdés, ami lázban tartotta a Monza elleni bajnoki előtt a milánói szurkolókat. Az már a napokban biztossá vált, hogy a legenda vezető tanácsadóként folytatja az AC Milanban, de betegség miatt nem lehetett tudni, hogy az új pozíciójában ott lehet-e már a vasárnap kora délutáni olasz bajnokin.

Vagy félszáz magyart nem ez tartott lázban: őket elsősorban az, hogy szombaton találkozhattak a klub ikonjával, Franco Baresivel az Éld Át utazási iroda szervezésében. A 3-szoros BL-győztes, 6-szoros olasz bajnok legenda lelkesen osztogatta az aláírásokat, széles mosolyt villantott a szelfiken egy teljesen exkluzív, csak a honfitársainknak tartott eseményen, miközben elmondása szerint is meghatódott attól, hogy ekkora népszerűségnek örvend a mai napig Magyarországon (és kijelentette: ezt mindenképpen jelezni fogja a Milan vezetőségének).

A magyar szurkolók a San Siro előtt (Fotó: Éld Át utazási iroda)

A Milannak volt már a héten egy meccse a Bajnokok Ligájában, és bár hátrányból fordítva győzött a Newcastle ellen, végül ez sem volt elég a nyolcaddöntőhöz, így az Európa-ligában folytatja tavasszal. A siker ettől függetlenül nagyon kellett, főleg Stefano Pioli vezetőedzőnek, hiszen sajtóhírek szerint az állása múlhatott ezen a találkozón.

Győzni vasárnap is illett: botlott a második helyen álló Juventus, így csökkenteni lehetett a hátrányt (még mindig csak 5 pontra), ezen kívül a klub egy nappal korábban ünnepelte a 124. születésnapját. Ráadásul a mérleg eddig hibátlan (2/2) a Serie A-ban 2022-ben debütáló, Milánótól mindössze 15 km-re található Monza ellen.

Na de mi a helyzet Ibrával? Egyáltalán milyen betegség képes ledönteni őt a lábáról?

A hírek szerint influenza, és bár a baj nem nagy, lázas betegsége miatt végül elmaradt a visszatérés, amely így a San Siróban december 30-án, a Salernitana ellen lesz esedékes. Persze a Milan játékosai nem ezzel foglalkoztak: szerették volna ott folytatni, ahol szerdán abbahagyták. Ez sikerült is: Tijjani Reijnders szólója után már a 4. percben megszerezték a vezetést – ez volt a nyáron szerződtetett holland második gólja milánói színekben.

Pár perccel később Théo Hernandez tesztelte Michele Di Gregorio kapust, akinek ez volt a második nagy védése, miközben a Monza is el-el jutott a milánói 16-oson belülre – jegyezhettük fel mindezt szűk tíz perc elteltével, vagyis kimondottan mozgalmasan kezdődött a mérkőzés.

Helyzetek voltak ezután is – Ruben Loftus-Cheek is megkínálta egy életerős lökettel Di Gregoriót –, a 24. percben pedig már cserélnie is kellett Piolinak: a megsérült Tommaso Pobega helyére a Németországban született szerb Jan-Karlo Szimics állt be, akinek ez volt a debütálása a Milan felnőttcsapatában – 18 évesen.

És mi történt alig 17 perccel később? Egy pofás akció végén Rafael Leao centerezett az ifjú Szimics elé, aki közelről, estében lőtt a hálóba. Micsoda debütálás!

Kétgólos hátrányban sem adta fel a Monza a második félidőre, Mike Maignannak még bravúrt is kellett bemutatnia, miközben Pioli már kímélte egyébként is sérülések sújtotta keretét, és már 23 perccel a vége előtt túl volt a negyedik cseréjén.

Az egyikük, Noah Okafor növelte háromgólosra az előnyt, amikor egy szemre igen tetszetős akció végén Olivier Giroud lekészített labdáját továbbította a hálóba a 76. percben.

Ez maradt már a vége, a Milan 3–0-ra győzött – vélhetően Ibrahimovic nélkül utoljára a San Siróban.

Piros lap és két tizenegyes Udinében

A Fiorentina a Ferencváros elleni 1–1-es döntetlen után egy késői Luca Beltrán-góllal legyőzte a Veronát.

Az Udinese már két góllal vezetett a Sassuolo ellen, amikor az 59. percben emberhátrányba került. A vendégek Domenico Berardi két tizenegyesével elhoztak két pontot a friuliaktól. V. J.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ
Milan–Monza 3–0
(Reijnders 4., Szimics 41., Okafor 76.)
Fiorentina–Verona 1–0 (Beltrán 78.)
Udinese–Sassuolo 2–2 (Lucca 36., Pereyra 55., ill. Berardi 75., 88. – mindkettőt 11-esből)
Kiállítva: Payero (59., Udinese)