Serie A: magabiztosan verte meg a Bologna a Torinót

S. B.S. B.
2023.11.27. 22:43
Két góllal nyert otthon a Bologna (Fotó: Getty Images)
A Bologna otthon 2–0-ra legyőzte a Torinót, míg a Verona 2–2-es döntetlent játszott a Leccével az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának hétfői játéknapján.

BOLOGNA–TORINO

A 18. percben Nikola Vlasics rendkívüli erővel rúgta a labdát a hálóba, ám az előnyt nem sikerült megszereznie a vendégeknek, a VAR elemzése után ugyanis les miatt nem adták meg a találatot. Ezt követően igen eseménytelenül alakult a mérkőzés, de a fordulás már több izgalmat hozott.

Az 56. percben a Torino kapusa, Luca Gemello kijött a kapujából, de nem sikerült szerelnie Giovanni Fabbiant, aki üres kapura guríthatta be a labdát (VIDEÓ ITT!). A hosszabbításbanJoshua Zirkzee alakította ki a2–0-s végeredményt.

VERONA–LECCE

A csapatok már a meccs kezdetétől látványos focit játszottak, és a 30. percben meg is született az első gól.Rémi Oudin egy labdaszerzést követően több mint 20 méterről küldte gyönyörűen a kapu bal felső sarkába a labdát (VIDEÓ ITT!), amivel előnyhöz juttatta a Leccét. A jelenleg kieső helyen álló veronaiak azonban nem hátráltak meg, és még a fordulás előttCyril Ngonge góljával egyenlítettek (VIDEÓ ITT!).

A második félidőben már sokkal dominánsabbnak tűntek a hazaiak, ám a Lecce újfent előnybe került. A 69. percbenJoan González rúgott nagyon szép, távoli gólt (VIDEÓ ITT!). A Verona azonban ezt követően sem lassított, aminek meg is lett az eredménye:Milan Djuricsa pontosan középre ívelt labdát fejelte a vendégek kapujába (VIDEÓ ITT!) a 78. percben, kiharcolva a 2–2-es döntetlent.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Verona–Lecce 2–2
(Ngonge 41., Djurics 78., ill. Oudin 30., J. González 69.)
Bologna–Torino 2–0 (Fabbian 56., Zirkzee 90+3.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Cagliari–Monza 1–1 (Dossena 10., ill. Maric 61.)
Empoli–Sassuolo 3–4 (Caputo 3. – 11-esből, Fazzini 25., Kovalenko 86., ill. Pinamonti 9., Matheus Henrique 20., Berardi 66., 90+2. – az elsőt 11-esből)
Frosinone–Genoa 2–1 (Soulé 34., Monterisi 90+4., ill. R. Malinovszkij 38.)
Roma–Udinese 3–1(Manchini 20., Dybala 81., El Shaarawy 90., ill. Thauvin 57.)
Juventus–Inter 1–1 (Vlahovics 27., ill. Lautaro Martínez 33.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Napoli 1–2(Lookman 53., ill. Kvarachelia 44., Elmasz 79.)
Salernitana–Lazio 2–1(Kasztanosz 55., Candreva 67., ill. Immobile 43. – 11-esből)
Milan–Fiorentina 1–0(T. Hernández 45+2. – 11-esből)