Serie A: Osimhen nélkül is könnyedén verte meg a Veronát a Napoli

2023.10.21. 17:07
Kvarachelia (balra) és Politano is remek mérkőzést játszott (Fotó: Getty Images)
Idegenben nyert magabiztosan a Napoli. Rudi Garcia csapata ugyan nélkülözte a válogatott szünetben megsérült Victor Osimhent, Hvicsa Kvarachelia és Matteo Politano vezérletével Veronában szerzett három gólt.

Jót tett a válogatott szünet a Napolinak, amely két vereség után tudott ismét nyerni. A Verona elleni találkozó előtt joggal aggódhattak a Serie A címvédőjének szurkolói, hiszen a nápolyiak első számú gólfelelőse, Victor Osimhen izomsérülést szenvedett Nigéria Szaúd-Arábia elleni meccsén. A csatár pótlását Giacomo Raspadorinak kellett megoldania, aki tisztességesen helyt állt Veronában, ugyanakkor a fehér mezben játszó vendégeket Matteo Politano és Hvicsa Kvarachelia vezette győzelemre.

Az olasz szélső a 27. percben megszerezte a vezetést a Napolinak, bő negyedórával később pedig egy gólpasszt is kiosztott grúz csapattársának.Kvarachelia a szünet után ismét betalált, ezúttal is Politano ugratta ki. Darko Lazovics a 60. percben a szépített, a szerb csatár gólja után azonban nem tudtak tovább zárkózni a hazaiak, maradt az 1–3.