Serie A: Tomori és Loftus-Cheek is betalált, simán nyert a Milan

D. Á.D. Á.
2023.09.27. 20:28
(Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Milan 3–1-re nyert a Cagliari vendégeként. Az Empoli 1–0-ra legyőzte a Salernitanát, az Atalanta idegenben nyert egy góllal a Verona ellen.

Nem indult jól a Milan számára az összecsapás, a 29. percben Zito Luvumbo juttatta előnyhöz a Cagliarit – a 21 esztendős angolai csatár kiszorított helyzetből zúdította a labdát a léc alá.

A bekapott gól igencsak felpörgette a milánóiakat, a 40. percben Noah Okafor egy szerencsés kipattanó után egyenlített, majd öt perccel később Fikayo Tomori talált be közelről szögletet követően – a félidőben egy góllal vezetett Stefano Pioli csapata.

A fordulás után negyedórát kellett várni a Milan-szurkolóknak a harmadik gólra: Ruben Loftus-Cheek nagyjából 25 méterről vállalta el, s tökéletes lapos lövést küldött a jobb alsó sarokba. Az angol középpályás találatára már nem volt válasza a hazaiaknak, a Milan 3–1-re nyert.

Az Empoli és az Atalanta is 1–0-ra nyert, előbbi a Salernitana ellen szerezte meg az idénybeli első győzelmét, utóbbi a Verona otthonában aratott sikert.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Cagliari–Milan 1–3
(Luvumbo 29., ill. Okafor 40., Tomori 45., Loftus-Cheek 60.)
Empoli–Salernitana 1–0 (Baldanzi 34.)
Verona–Atalanta 0–1 (Koopmeiners 13.)
Internazionale–Sassuolo 1–2
(Dumfries 45+1., ill. Bajrami 54., Berardi 63.)
Lazio–Torino 2–0
(Vecino 56., Zaccagni 75.)
Napoli–Udinese 4–1 (Zielinski 19.– 11-esből, Osimhen 39., Kvarachelia 74., G. Simeone 82., ill. Samardzic 81.)